18 بهمن

یو پی اس آنلاین چیست؟

یک یو پی اس آنلاین می تواند با مراجعه به اینورتر با ماشین کاربری خود در اختیار شما قرار گیرد که دارای قدرت خط شارژر باتری کاربری جدید باشند. در صورت مشخص، به این نوع یو پی اس ها، دوگانه یا تبدیل دوبرابر آنلاین می گویند. منبع تغذیه یو پی اس یک دستگاه حفاظت از نیرو است که بطور ویژه برای تنظیم انرژی در خانه شما با پارامترهای قابل قبول طراحی شده است و در صورت عدم وجود برق در خانه، مقدار مناسبی از برق را تأمین می کند. 

یو پی اس آنلاین چیست؟

یو پی اس آنلاین چیست؟

  • UPS های آنلاین :

باتری ها در یو پی اس آنلاین همیشه به اینورتر متصل می شوند. بنابراین لازم نیست که یک سوئیچ انتقال قدرت داشته باشند. هنگامی که قدرت از دست می رود یکسو کننده ها از مدار خارج می شوند و باتری جریان برق را ثابت و بدون تغییر نگه می دارند. هنگامی که قدرت بازیابی می شود یکسو کننده ها بار را حمل و باتری را هم شارژ می کنند. با این حال، جریان شارژ ممکن است محدود به جلوگیری از یک رکتیفایر با ولتاژ بالا از گرم شدن باتری ها و جوشیدن الکترولیت باشد. مزیت یو پی اس در خط، در مقایسه با سایر یو پی اس ها این است که در ارائه یک “فایروال الکتریکی” بین قدرت ابزار ورودی و تجهیزات الکترونیکی حساس هستند.

یو پی اس های آنلاین برای محیط هایی که در آن انزوای الکتریکی لازم است ایده آل بوده و برای تجهیزاتی که بسیار حساس به نوسانات برق هستند، مناسب است. این یو پی اس آنلاین استابلایزر ولتاژ را اصلاح میکند. با این حال، با پیشرفت تکنولوژی، واحد یو پی اس آنلاین تنها برای تاسیسات بسیار بزرگ 10 کیلو وات یا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر آنها به عنوان یک وسیله مصرف کننده مشترک هستند که 500 وات یا کمتر عرضه می کنند.

هزینه اولیه یو پی اس ها ممکن است بالاتر باشد اما هزینه کل مالکیت آن عموما به دلیل طولانی بودن عمر باتری، زیاد است. ممکن است زمانی که برق پر سر و صدا است قدرت ها، وقفه ها و سایر ناهنجاری ها مکرر هستند حفاظت از بارهای حساس IT با یک ژنراتور پشتیبان از راه دور ضروری است.

تکنولوژی اولیه یو پی اس آنلاین همان است که در یو پی اس آماده به کار یا خط تعاملی وجود دارد. با این حال، به طور معمول این هزینه ها بسیار بیشتر است. به همین علت با داشتن شارژر باتری/ یکسو کننده فعلی AC به DC و با یک اینورتر که به طور مداوم با سیستم های خنک کننده بهبود یافته طراحی شده است. این یک یو پی اس دوبار تبدیل است که به طور مستقیم در جریان معمولی AC قرار دارد.
  • تفاوت بین یو پی اس آنلاین و آفلاین/ آماده به کار چیست؟ :

دو نوع اصلی از منابع برق اضطراری آنلاین و آفلاین وجود دارد. اصطلاحات آنلاین و آفلاین/ آماده به کار به وضعیت عمومی یو پی اس در شرایط معمولی شبکه بستگی دارد.

یو پی اس های آفلاین مکلسان ساده ترین و ارزان ترین یو پی اس ها هستند. باتری این دستگاه ها تمام وقت شارژ می شوند اما بار، تنها در صورت خرابی برق توسط اینورتر تغذیه می شود. تعویض منبع تغذیه به منبع مبدل معمولا چند میلی ثانیه طول می کشد. با این حال، یک منبع تغذیه داخلی سیستم کامپیوتری یا سیستم مدرن دارای قدرت کافی هستند که در داخل آن ذخیره شده اند. 

به طور کلی، هنگامی که در پشتیبان گیری اینورتر / باتری، یک موج خروجی مربعی/ یک شبه سینوسی فراهم می شود. معمولا، یو پی اس کمتر از هزینه اش مصرف می شود. با توجه به منبع تغذیه استفاده شده در سیستم های کامپیوتری/ اداری مدرن قدرت را جذب می کند این نوع شکل موج خروجی معمولا بیش از حد است. در شرایطی که یک شکل موج خروجی مربعی/ شبه سینوسی قابل قبول نیست موج سینوسی واقعی گران تر از یو پی اس های آفلاین یا آنلاین به فروش می رسد.

یو پی اس های آنلاین، ورودی AC را به DC که باتری و بار را از طریق اینورتر به منبع برق تغذیه تبدیل می کنند. اگر منبع نتواند، باتری ها را از طریق اینورتر تغذیه دهد بدون وقفه در خروجی قرار می گیرد. یک سیستم آنلاین، به طور طبیعی از طراحی تبدیل دوگانه (AC-DC/DC-AC)، سطح بسیار بالایی از انسداد بار را از بی نظمی های مربوط به منبع تغذیه تضمین می کند. به طور کلی، سیستم های Plug N Play Online گران تر از سیستم های مشابه آفلاین هستند زیرا اینورتر برای عملکرد مداوم باید رتبه بندی شود. در موارد نادر، اینورتر از کار می افتد. در این حالت، یو پی اس می تواند به منبع تأمین نیرو از طریق فشار قوی قدرت دسترسی پیدا کند.

تبدیل از AC به وضعیت DC و بازگشت دوباره آن به AC، از ارائه دهنده خدمات و بالا بردن توانمندی های شماست. برای استفاده از آن، تعویض شارژر را با یک ups به صورت آنلاین به جای تأمین تمامی خروجی از باتری در فضای عادی، انجام دهید. در سیستم برق اختصاصی، یو پی اس آنلاین به صورت آنلاین اعمال می شود. برنامه های معمولی شامل سرورهای بزرگ، مراکز داده و ارزیابی شده می باشد که تعداد بین آنها از 5 الی 5000 کیلو ولت طراحی شده است.

منبع : source