25 ژوئن 2019

کاربرد یو پی اس در پالایشگاه

UPS امروز اعلام کرد قراردادهای مربوط به بیش از 46 میلیون گالن سوخت تجدید پذیر در سه سال آینده، افزایش 15 برابر قراردادهای قبلی و ساخت یو پی اس یکی از بزرگترین کاربران قابل تجدید در جهان است.

توافق با سه منبع اصلی سوخت های تجدید پذیر، دسترسی امن به سوخت دیزل تجدید پذیر پیشرفته برای رفع اهداف شرکت برای استفاده از سوخت های جایگزین می باشد.

Neste، گروه انرژی تجدید پذیر (REG) و Solazyme دیزل تجدید پذیر را به UPS عرضه خواهد کرد تا به تسهیل تغییر در انتقال شرکت به بیش از 12 درصد از زمین سوخت خریداری شده از سوخت دیزل و بنزین معمولی به سوخت های جایگزین تا پایان سال 2017 برسد. قبلا یک هدف از رانندگی یک میلیارد مایل با سوخت جایگزین و وسایل نقلیه پیشرفته خود را تا پایان سال 2017 اعلام کرد.

مارک والاس، معاون ارشد UPS، مهندسی و پایداری جهانی، گفت: سوخت های پیشرفته جایگزین مانند دیزل تجدید پذیر، بخش مهمی از استراتژی ما، برای کاهش انتشار ناشی از کربن است. ما بیش از سه میلیون گالن دیزل تجدید پذیر را با نتایج مثبت داریم.

دیزل تجدید پذیر تاثیر قابل توجهی در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای حیاتی دارد که تا 90 درصد کمتر از سوخت دیزل معمولی است. دیزل تجدید پذیر نیز در شرایط آب و هوای سرد خوب عمل می کند، هیچ محدودیتی در ترکیب ندارد و می تواند به راحتی در زنجیره تامین سوخت ما بدون تغییرات به کامیون های دیزلی و تجهیزات دیزلی موجود کاهش پیدا کند.

دیزل تجدید پذیر یک سوخت مبتنی بر هیدروکربن پیشرفته است که به طور کامل با دیزل نفت قابل تعویض است و عملکرد و مزایای فوق العاده ای دارد، مانند نحوه استفاده از روغن های مصنوعی در اتومبیل ها به جای روغن های مبتنی بر روغن.

مواد اولیه بیولوژیک از چربی ها، روغن های گیاهی و باقی مانده های زباله به دیم های تجدید پذیر با استفاده از فن آوری های پیشرفته تصفیه تبدیل می شوند. این پالایشگاه های زیستی توانایی تولید سایر سوخت های تجدید پذیر مانند سوخت جت برقی، بنزین تجدید پذیر و پروپان تجدید پذیر را دارد.

UPS معتقد است که این موافقتنامه ها مهم هستند زیرا آنها به افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در فن آوری های پالایشگاهی و مواد اولیه پایدار نیاز دارند تا سوخت های تجدید پذیر را با هزینه ای که قابل مقایسه با سوخت های با کربن بیشتری است مقایسه کنند.

والاس گفت: “توسعه منابع انرژی جایگزین، اقتصادی قابل قبول برای تعهدات UPS برای کاهش تاثیر محیط زیست، بهبود جوامع و ایجاد فرصت های توسعه اقتصادی در سراسر جهان بسیار مهم است.

علاوه بر این، در اوایل این سال، UPS 13 گزارش شرکت توسعه پایدار خود را منتشر کرد و با توجه به سرمایه گذاری در حال رشد خود در زمینه سوخت جایگزین و وسایل نقلیه پیشرفته می باشد.

درباره یو پی اس :

UPS یک رهبر جهانی در زمینه تدارکات است که طیف گسترده ای از راه حل ها از جمله حمل بسته ها و حمل و نقل را شامل می شود. تسهیل تجارت بین المللی و استقرار فن آوری پیشرفته برای مدیریت بیشتر دنیای کسب و کار یو پی اس متعهد است که به طور پایدار تر کار کند.

برای مشتریان، محیط زیست و جوامع که در سراسر جهان خدمت می کنیم. این شرکت بیش از 220 کشور و سرزمین را در سراسر جهان اداره می کند.

درباره Neste :

Neste پیشگام در پالایش نفت و راه حل های تجدید پذیر است. Neste به مشتریان راه حل های ترافیکی و محصولات صنعتی را بر اساس تحقیقات پیشرفته ارائه می دهد.

Neste تولید کننده پیشرو دیزل تجدید پذیر در جهان است، با حجم تولید سالانه بیش از 2 میلیون تن و بزرگترین تولید کننده سوخت های تجدید پذیر در جهان از زباله ها و باقی مانده ها است.

درباره گروه انرژی تجدید پذیر، Inc. :

گروه انرژی تجدید پذیر، شرکت (NASDAQ: REGI) تولید کننده سوخت های پیشرفته در آمریکای شمالی و توسعه دهنده مواد شیمیایی قابل تجدید است.

REG با استفاده از سیستم تولید، توزیع و تدارکات در سراسر کشور به عنوان بخشی از یک مدل زنجیره ارزشمند برای تمرکز بر تبدیل چربی های طبیعی، روغن و گریس به سوخت های زیستی پیشرفته و تبدیل مواد متنوع به مواد شیمیایی تجدید پذیر استفاده می کند.

REG با 10 کارخانه زیستی فعال در سراسر کشور، توانایی های تحقیق و توسعه و مجموعه متفاوت و رو به رشد مالکیت معنوی، متعهد به رهبری بلند مدت در سوخت و مواد شیمیایی زیستی است.

درباره Solazyme :

Solazyme، Inc یک شرکت تجدید پذیر نفت و زیستی است که طیف وسیعی از قند های مبتنی بر بوته را به روغن های با ارزش افزوده تبدیل می کند. مقر اصلی این شرکت در سان فرانسیسکو جنوبی محصولات تجدید پذیر Solazyme می تواند جایگزین یا افزایش روغن های مشتق شده از سه منبع موجود: نفت، گیاهان و چربی های حیوانی شود.

Solazyme در زمینه فروش محصولات خود به چهار بازار هدف متمرکز است: (1) سوخت و مواد شیمیایی، (2) تغذیه، (3) روان کننده های بسته بندی شده و (4) محصولات مصرفی.

منبع : شرکت یو پی اس مکلسان

Share this
24 ژوئن 2019

کاربرد یو پی اس در بیمارستان

راه حل های حفاظت از قدرت برای بیمارستان ها، مراقبت های بهداشتی و پزشکی، بر روی بالاترین سطح امنیت و قابلیت اطمینان برق تمرکز می کنند. بدون یک برنامه قدرتمند، سیستم های فناوری اطلاعات می توانند شکست بخورند و در محیط های بهداشتی این امر می تواند خطاهای داده ای از جمله سوابق بیمار، قرار ملاقات ها، کنترل سهام و تخصیص منابع را شامل شود.

از دیدگاه الکتریکی، امکانات سایت نابهنگام و قدرت الکتریکی متناوب می تواند به مسائل مربوط به درمان بیمار، از جمله اشعه ایکس و اسکن MRI، انکوباتور، دیالیز کلیه، سیستم های تنفسی و سیستم عامل، منجر شود.

EcoPowerSupplies  برای یک محیط بیمارستان و مراقبت های بهداشتی می تواند راه حل های حفاظت از انرژی را برای محافظت از سیستم های فناوری اطلاعات طراحی و راه اندازی کند. در انجام مراقبت های بیمار کمک کند و هزینه های مصرف انرژی کاهش یابد.

این شامل نیروی IT سیستم ها، رایانه های شخصی، سرورهای IT، اتاق های سرور، اتاق های ارتباطی و حتی مراکز داده کوچک از UPS های با اندازه مناسب و استفاده از ژنراتورهای برق محلی آماده به کار است.

EcoPowerSupplies  حفاظت از قدرت برای امکانات پزشکی :

تجهیزات پزشکی و بیمارستان ها نیاز به منابع انرژی امن برای اطمینان از یکپارچگی سیستم دارند و باید قادر به اجرا در چندین ساعت درزمان شکست برق شبکه باشد.

استقلال شبکه به این معنی است که بیمارستان ها دارای ژنراتورهای آماده به کار هستند و تخصص مهندسی ما برای اطمینان از سیستم UPS با اندازه مناسب با قابلیت انعطاف پذیری N + X برای هر منطقه نصب شده است.

در اینجا شش دلیل مهم است که مشتریان برای کار با EcoPowerSupplies برای محیط های پزشکی و بیمارستان ها انتخاب می کنند:

گستردگی UPS و فناوری اطلاعات و پزشکی برای runtimes طولانی، رابط های نظارت، انزوا Galvanic و دور زدن تعمیر و نگهداری می باشد.

ما سازنده یو پی اس های مستقل هستیم و به هیچ یک از تولید کنندگان یو پی اس متصل نیستیم و راه حل مناسب برای درخواست های شما توصیه می کنیم.

سطح مناسب تجربه و دانش لازم برای کار در محیط های حساس با اعتباربخشی سیستم های مدیریت ضروری است.

مهارت های مدیریت پروژه برای کار متقابل با تیم ها در محل برای ارائه اولین بار نصب و راه اندازی کار.

قراردادهای جامع تعمیر و نگهداری با پشتیبانی 4 ساعته، کیت های اضافی، پشتیبانی فنی 24/7 و تیم های واکنش اضطراری در سراسر کشور است.

گارانتی UPS سه ساله به عنوان استاندارد با هزینه های جایگزین باتری با تخفیف وجود دارد.

حفاظت قدرت قابل اعتماد :

Makvolt Power مراکز پزشکی، آزمایشگاه ها و بیمارستان ها را ارائه می کند که شامل انواع برق اضطراری (UPS)، تهویه مطبوع و کنترل کننده های ولتاژ servo که از سیستم های تشخیصی، تجهیزات آزمایشگاهی بالینی و برنامه های کاربردی مخابراتی و بهداشتی از نوسانات و شکست های قدرت محافظت می کند.

مشکلات کیفیت کم توان :

قدرت غیرمتمرکز می تواند باعث مشکلات مانند قرائت نادرست، خرابی دستگاه و خرابی دستگاه شود. با افزایش حساسیت سیستم های میکرو الکترونیک امروز، حتی اختلالات کوچک چند ولتی در محیط الکتریکی می تواند تفاوت بین یک سیستم عامل سالم و یکی از مشکلات را داشته باشد.

بیمارستان ها و مراکز پزشکی نیازمند قدرت بی وقفه و قابل اعتماد برای ایمن سازی بسیاری از برنامه های حیاتی هستند.

قدرت مكوولت Power Protection با كيفيت بالا را ارائه ميدهد

قدرت مکوولت حفاظت از بهترین کیفیت را در مقابل سنسورها، موجها، سر و صداها، اختلالات ولتاژ و قطع برق فراهم می کند که عملکرد، قابلیت دسترسی و قابلیت اطمینان تجهیزات و سیستم های تصویربرداری و تجهیزات پزشکی و فناوری اطلاعات را بهبود می بخشد.

برنامه های کاربردی :

تجهیزات و سیستم های تشخیصی :

تجهیزات تصویربرداری مانند MRI، CAT Scan، CT، هسته ای، عروق، PET، رنگ داپلر، اشعه ایکس، اسکنر التراسونیک، ماموگرافی و غیره است.

سیستم های اطلاعات بیمارستانی

ایستگاه های تماس پرستار

شبکه های RIS / PACS

تجهیزات آزمایشگاهی بالینی

برنامه های کاربردی فناوری اطلاعات و ارتباطات بهداشتی

اتاق سرور و مراکز داده

شبکه های مخابراتی و تجهیزات

سیستم های امنیتی و نظارت

خط تولید برای برنامه های پزشکی / بهداشتی

Makvolt Power ارائه دهنده خط تولید یوگا Double Conversion Online در حالت تک فاز و سه فاز، در هر دو یو پی اس ماژول واحد یا چند منظوره و طیف وسیعی از محصولات حفاظتی دیگر است. بسته به ضرورت حفاظت از قدرت دارد.

منبع : شرکت یو پی اس مکلسان

Share this
22 ژوئن 2019

یو پی اس ماژولار

مفهوم یو پی اس های ماژولار :

راه حل مدرن یو پی اس ماژولار موازی با سازمان ها است که به سادگی و به طور موثر، موجب افزایش قدرت UPS ، بهبود دسترسی و لذت بردن از مزایای طولانی مدت از راه حل های UPS مقیاس پذیر است که می تواند در مراحل افزایش، سازمان را رشد دهد. در نتیجه، هزینه کمتری برای مالکیت و خدمات بهتر در دسترس بودن است.

چرا یک یو پی اس ماژولار در دسترس است و کل هزینه مالکیت را کاهش می دهد؟ :
  • صرفه جویی در فضای با ارزش :

Modularity به خوبی در حفظ و نگهداری یو پی اس های کوچک کمک میکند و گران هستند. یک قفسه یو پی اس ماژولار دارای رد پای کوچک است و وقتی ماژولی اضافه می شوند، هیچ فضای اضافی به آن اضافه نمی شود.

  • بهینه سازی ظرفیت باتری :

اندازه گیری زمان اجرا و اندازه گیری باتری می تواند دقیقا به آنچه که مورد نیاز است، مناسب باشد. باتری جداگانه اجازه می دهد تا سیستم ارتقاء داده شود و به صورت خودکار حفظ شود، در حالی که قابلیت دسترسی به آن را به خطر نمی اندازد.

اگر یک باتری معمولی مورد نیاز باشد UPS های ماژولار به ABB اجازه می دهند بلوک های انعطاف پذیر در هر رشته ، فقط با یک باتری اضافی به دست آید.

  • کاهش هزینه های نصب و نگهداری :

رویکرد ماژولار باعث می شود نصب و راه اندازی آسان شود. ماژول های استاندارد باعث کاهش میزان موجودی قطعات یدکی متخصص و ساده سازی ارتقاء سیستم می شوند. این رویکرد نیز درمورد قابلیت اطمینان و در دسترس بودن به کار می رود زیرا کارکنان سرویس نیازی به مهارت های خاصی ندارند و خطاهای انسانی کاهش می یابد.

این نه تنها باعث افزایش در دسترس بودن می شود، بلکه هزینه را نیز کاهش می دهد به این دلیل که مهندسین خدمات زمان کمتری را در محل خود صرف می کنند و هر خطری از اطلاعات یا زیان تولید به حداقل می رسد.

تنها عناصر UPS مشترک برای همه ماژول ها در قاب مکانیکی قرار دارند که ماژول های UPS را شامل می شود. اتصال I / O، سیگنالینگ رابط کاربر، تعمیر و نگهداری، و در برخی از مدل ها، نمایش سیستم است. این عناصر به منظور کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری استاندارد شده اند.

  • سرمایه گذاری های خود را بهینه کنید :

همانطور که نیروی مورد نیاز UPS تغییر می کند اگر یک مرکز داده گسترش یابد، می گویند ماژولار بودن باعث می شود که ماژول ها به راحتی اضافه شوند و قابلیت های قدرت را افزایش دهند. شما مجبور نیستید پیکربندی اولیه را برای پیشبرد آینده مورد بررسی قرار دهید، فقط زمانی که لازم است، ماژول ها اضافه شوند.

مصرف برق یک موضوع نگران کننده برای اکثر اپراتورها است و صرفه جویی در انرژی توسط یو پی اس ماژولار در طول عمر UPS ها قابل توجه است.

  • صرفه جویی در هزینه های انرژی :

مدولار بودن و مقیاس پذیری توصیف شده تاثیر مثبتی بر روی دستیابی به هزینه کم مالکیت دارند، اما هزینه هایی نیز با طرح هایی که دارای بهره وری انرژی در بهترین سطح هستند، کاهش می یابد. منحنی کارآیی آن خیلی مسطح است، بنابراین در هر رژیم کاری صرفه جویی قابل توجهی می شود.

علاوه بر این، هزینه های خنک کننده می تواند بسیار قابل توجه باشد و به دلیل کم بودن مصرف برق، یو پی اس های ماژولار با راندمان بالا نیاز به خنک سازی کمتر و صرفه جویی بیشتری دارند.

راه حل های UPS ماژولار و مقیاس پذیری آن چیست؟ :

مقیاس پذیری سیستم های ماژولار، زمانیکه نیازهای برق تغییر می کنند و گسترش سایت های غیرمجاز رخ می دهد، ایده آل هستند. آنها تداوم خدمات، و همچنین تجهیزات و ایمنی اپراتور را تضمین می کنند. در نهایت لازم به ذکر است که آنها می توانند هزینه نصب زیرساخت های برق را نصب، راه اندازی و بهینه سازی کنند.

اتاق های فناوری اطلاعات، مراکز داده، بانکداری، مراقبت های بهداشتی، بیمه، و ارتباطات راه دور، راه حل های UPS ماژولار و مقیاس پذیر را می توانند به بخش های مختلف کسب و کار اقتباس شود.

منبع : شرکت یو پی اس مکلسان

Share this
17 ژوئن 2019

درباره زمان اجرای باتری یو پی اس

فاکتور قدرت یک عدد بین 0 و 1 است که نشان دهنده کسری از جریان بار است که انرژی مناسب (وات) را به بار می دهد. فقط در یک بخاری الکتریکی یا لامپ رشته ای، فاکتور قدرت برابر با 1 است.

برای تمام تجهیزات دیگر، برخی جریان بار را به داخل و خارج از بار بدون ارائه وات می دهد. این جریان، متشکل از جریان های اعوجاج یا واکنشی، نتیجه ماهیت بار الکترونیکی است.

نکته مهم برای درک این است که این اعوجاج یا جریان واکنشی که به علت بار مجبور به وجود می شود، باعث می شود که بار V-A بیشتر از مقدار وات باشد.

سیستم رتبه وات می تواند به عنوان یک مورد خاص از سیستم اندازه گیری V-A مورد بررسی قرار دهد، یعنی مواردی که فاکتور قدرت برابر با 1 باشد.

زمان اجرای باتری را چگونه محاسبه کنیم؟ :

با بیش از 25 سال تجربه در زمینه صنعت برق، مدیران PHD Powerhouse تقریبا همه آنها را دیده اند. با این حال، تنها چیزی که مصرف کنندگان به طور مداوم قادر به درک آن هستند، اندازه گیری باتری برای سیستم های پشتیبان است.

اغلب مصرف کنندگان هزینه های ارزان تری را در سیستم پشتیبان گیری بدون نگاه کردن به جزئیات آن انتخاب می کنند. در اینجا عوامل متعددی وجود دارد که بر انتخاب باتری تاثیر می گذارد:

بار:

این به این معنی است که بیشترین بار که یکی از آنها می خواهد پشتیبانی کند، بیشترین ظرفیت باتری باید باشد.

زمان اجرا مورد نیاز:

همانطور که در بند 1 بالا گفته شده،هر چه طول عمر مورد نیاز بیشتر، ظرفیت باتری هم بیشتر خواهد بود.

نوع شارژر:

یو پی اس ها نمی توانند ظرفیت باتری بی نهایت را جایگزین کنند. ظرفیت باتری محدود به اندازه شارژر است. معمولا ظرفیت باتری باید حداکثر 12 برابر جریان شارژ باشد یعنی یک شارژر 5A تنها می تواند 60AH باتری را جایگزین کند (5 x 12 = 60).

با این حال، اگر تخلیه انتظار می رود کمتر از یک بار در هر 10 روز باشد، بنابراین در موارد شدید می تواند 20 برابر حداکثر جریان شارژ باشد. فرض می کنیم که UPS های ما یک شارژر 10 آمپر دارند.

DC Bus:

DC Bus ولتاژ مورد نیاز توسط اینورتر است. این اطلاعات از منبع تامین کننده ی UPS است و باید در لیست مشخصات آن به وضوح نشان داده شود. اتوبوس های DC از 12 ولت (باتری 1 ×) تا 480 ولت (40 وات باتری) هستند.

کارایی UPS (اینورتر):

اینورتر ها از انرژی های عرضه شده توسط باتری ها برای استفاده از الکترونیک داخلی استفاده می کنند بنابراین تمام ظرفیت باتری برای اجرای بار در دسترس نیست.

همچنین، بعضی از انرژی آن به علت کابل کشی و ارتباطات از دست داده میشود، به خصوص اگر کابل های DC طولانی وجود داشته باشد.

نوع باتری:

انواع مختلفی از باتری ها در بازار وجود دارد و از آنجایی که PHD متخصص باتری نیست، با این حال، به عنوان یک قاعده استفاده از باتری های سرب اسید چرخه ای که به طور کامل مهر و موم شده و نگهدارنده هستند و برای صنایع رایج می باشند.

مهم است که به یاد داشته باشید که باتری های تخلیه سریع تر در بارهای بالاتر از بارهای پایین تر تخریب می شوند، بنابراین اگر باتری یک زمان اجرا در 5A را فراهم کند، به طور قابل توجهی کمتر از 30 دقیقه در 10A خواهد بود و معمولا در حدود 10 تا 15 درصد کمتر است.

  1. برای زمان اجرا کمتر از 2 ساعت، یک فاکتور 1.5 برای جریان باقیمانده مورد نیاز است.
  2. برای زمان اجرا بیش از 2 ساعت، یک فاکتور 1.3 به جریان باتری مورد نیاز نهایی اعمال می شود.
Share this
17 ژوئن 2019

باتری AGM بهتر است یا باتری ژل؟

باتری AGM :

باتری های جاذب شیشه ای که معمولا به نام AGM شناخته می شوند، یک نوع باتری است با نام سرب اسید که در طرح های مسطح و مستطیلی شکل ایجاد می شوند. یکی از ویژگی های باتری AGM، فیبرهای نازک شیشه ای است که به یک تشک متصل می شوند.

این امر موجب ناپایداری باتری می شود، زیرا الیاف حاوی شیشه ترکیب اسید را جذب نمی کنند. به همین دلیل، باتری های AGM بدون محدودیت از مواد خطرناک استفاده می گیرند.

ترکیب منحصر به فرد AGM اجازه می دهد که باتری ها جریان های بالا و عمر طولانی تری تولید کنند. این تکنولوژی همچنین مقاومت داخلی را به حداقل می رساند و به باتری اجازه می دهد تا دمای پایین را حفظ کند.

کاربران میتوانند از قابلیت دوچرخه سواری عمومی AGM بهرهمند شوند. همچنین سرعت شارژ 5 برابر سریعتر از باتری چرخه است.

باتری ژل :

باتری ژل، همچنین به عنوان یک “ژل سلول” شناخته می شود، یک باتری VRLA ، نوع باتری مهر و موم شده اسید است که فن آوری مورد استفاده در ساخت این سلول های ژل شبیه به باتری AGM است.

با این حال، به جای استفاده از ماده شیشه جاذب که باتری AGM استفاده می شود، باتری های ژل از الکترولیت های ژل استفاده می کنند. الکترولیت های جامد باعث کاهش خطر انقراض و تبخیر می شوند که منجر به مشکلات خوردگی میگردد.

باتری های ژل در مقایسه با باتری های معمولی بسیار سبک تر هستند. این تکنولوژی، تنها از مقدار کمی الکترولیت جامد برای حفظ اسید، غیرقابل استفاده است. باتری های ژل طول عمر بیشتری نسبت به باتری های سنتی دارند.

به این دلیل است که راه حل ژل می تواند هزینه های خود را برای مدت زمان طولانی تر نگه دارد. این نوع باتری نیز با دوام است و می تواند در محدوده های شدید دما مقاومت کند.

هر دو دسته بندی شده در زیر باتری های مهر و موم شده سرب اسید هستند. هر دو باتری دارای ویژگی های مشابه مانند: داشتن قابلیت چرخه عمودی، طراحی غیر قابل انفصال و هر دو می تواند در جهت های مختلف استفاده شود.

این دو نوع باتری نیز برای ویژگی های کم خود تخلیه، کم نگهداری و ارتعاش مقاوم هستند. با این حال AGM و ژل دو باتری متفاوت هستند.

شباهت ها :

دو باتری به عنوان باتری های سرب اسید (VRLA) تنظیم شده اند. اکسیژن تولید شده در صفحات مثبت باتری های سرب اسید توسط صفحات منفی جذب می شود. به نوبه خود، صفحات منفی آب تولید می کنند.

این روش کمک می کند گرما از واکنش شیمیایی تولید شده توسط الکترولیت ها را از بین ببرد. به همین دلیل، کاربر مجبور نیست که این باتری ها را آب کند، و مجبور است آنها را تعمیر و نگهداری کند.

تفاوت :

باتری AGM از یک ماتریس مخصوص شیشه ای ساخته شده از الیاف شیشه ای نازک. این باتری برای جذب الکترولیت ها بین صفحات باتری طراحی شده است.

از سوی دیگر باتری های ژل از یک نوع خاص از ژل سیلیکا استفاده می کنند که با هم الکترولیت ها را نگه می دارد. سازگاری ضخیم ماده اجازه می دهد که الکترون ها به طور آزاد از صفحات جریان یابد.

مقایسه دو نوع باتری :

باتری ژل تمایل دارد قدرت را سریعتر از باتری های AGM از دست بدهد، به ویژه در دمای پایین. این بدان علت است که ترکیب تیزوتروپیک باتری ژل شده است.

باتری AGM در شرایط شدید آب و هوا هم کار می کند و آنها را برای خدمات زمستانی مانند برف مناسب می سازد.

با توجه به عمق تخلیه (DOD)، باتری های ژل بهتر از باتری های AGM استفاده می شوند. اسید محافظت از صفحات باتری ژل، افزایش برنامه های کاربردی عمیق تر است.

با این حال، باتری ژل باید به طور صحیح شارژ شود، در غیر این صورت از نارسایی زودرس رنج می برد. اسکار داخل ماده ژله ای آن می تواند بسته هایی ایجاد کند که صفحات را سست کنند.

باتری های AGM نسبتا ارزان تر از باتری های ژل هستند، اما آنها عمر طولانی تری را ارائه می دهند و در صورت نیاز به انفجار بزرگتری می پردازند.

این باتری ها با استفاده از قدرت بالا، مانند وسایل نقلیه ورزشی، بهترین عملکرد را دارند.

نتیجه :

باتری AGM از نوع ژل در هنگام استفاده، از دوام، عمر طولانی و شارژ استفاده می کند. آنها نیز ارزان تر هستند و در شرایط مختلف آب و هوایی هم کار می کنند.

با توجه به ترکیبات ژل، باتری های ژل، در مقایسه با باتری های AGM، درصد کمتری از حد نشت را نشان می دهند.

Share this
15 ژوئن 2019

باتری SLA چیست؟

باتری سرب اسید اولین نوع باتری قابل شارژ( باتری شارژر) است که هنوز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است. با وجود داشتن یک نسبت بسیار کم انرژی به وزن و نسبت انرژی به حجم کم، توانایی آن در ارائه جریانهای پررنگ بالا به این معنی است که سلول نسبت نسبتا بزرگ نسبت به توان و وزن دارد.

این ویژگی ها همراه با هزینه کم آنها را برای استفاده در وسایل نقلیه موتوری جذاب می کند تا جریان مورد نیاز موتورهای شروع کننده خودرو را فراهم کند.

انرژی الکتریکی تولید شده توسط یک باتری اسید تخلیه می تواند به انرژی آزاد شود وقتی که مولکول های شیمیایی قوی مولکول آب (H2O) از یون های H + اسید و O2-یون های PbO2 تشکیل می شود. در عوض، در طول شارژ باتری به عنوان یک دستگاه تقسیم آب عمل می کند و در حالت شارژ انرژی شیمیایی باتری یو پی اس عمدتا در اسید ذخیره می شود.

باتری های اسید سرب مهر و موم شده :

امروز ما درباره باتری های اسید سرب مهر و موم صحبت خواهیم کرد: اصول و برخی اطلاعات دیگر که ممکن است در مورد این تکنولوژی جالب توجه شما باشد.
یک اسید سرب مهر و موم شده (SLAB) از صفحات، سرب و محلول اکسید سرب با نسبت آب اسید سولفوریک 35٪ به 65٪ تشکیل شده است.
دو نوع از SLAB ها وجود دارد: (SLAR) ( آغازگر) و SLAB عمق چرخه. SLAB Start / Cranking طراحی شده است تا یک سرریز انرژی سریع اما کوتاه که در موتورهای شروع / خم کردن موتور وجود دارد. این نوع از SLAB ها از بسیاری از صفحات نازک ساخته شده است.

حلقه عمیق SLAB انرژی فوری کمتری را به ارمغان می آورد اما قدرت پایدار برای مدت طولانی را فراهم می کند. از SLAB cycles عمیق استفاده می کنیم تا قایق های ما و چرخ دستی های گلف خود را به کار گیریم، که هر دو به انرژی بیشتری نیاز دارند. این نوع از باتری ها نیز در مقایسه با SLAB شروع شده از صفحات ضخیم تر، اما کمتر است.

همچنین به اصطلاح ترکیبی (باتری دو منظوره) ترکیبی از این دو نوع SLAB است، اما من توصیه می کنم از یک مورد خاص برای نیازهای خود استفاده کنید.
اگرچه اساسا دو نوع SLAB وجود دارد، اما دارای سه زیر مجموعه است: سلول مرطوب (آب گرفتگی)، سلول ژل و مات شیشه ای جذب شده (AGM).

Share this
13 ژوئن 2019

درباره باتری AGM

باتری AGM و ژل اغلب یکسان هستند. این به این دلیل است که آنها یک ویژگی مشابه دارند. هر دو آنها غیر قابل انعطاف هستند هر دو چرخه عمیق را ارائه می دهند و هر دو می توانند در هر نقطه نصب شوند. بنابراین انعطاف پذیر هستند.

اما تفاوتی بین آنها وجود دارد، باتری یو پی اس های AGM دارای ویژگی های منحصر بفردی هستند که آنها را راحت می کند. این واقعیت که AGM بیش از باتری های ژل ارائه می شود، جدید نیست. مدل AGM باتری های ژل را در حدود 1 تا 100 قرار می دهد. دلیل اصلی این امر به دلیل تفاوت هزینه است. AGM ارزان تر از باتری های ژل هستند.

باتری های AGM نیز دارای ویژگی های بسیار خوبی هستند. باتری های AGM با کیفیت بالا کار می کنند و در محدوده وسیعی از درجه حرارت مطلوب عمل می کنند. آنها برای تمام نیازهای AMP فوق العاده عالی عمل می کنند و به میزان بسیار کم تخلیه می شوند (به این معنی که می توانید یکی را وصل کنید و انرژی زیادی را هدر ندهید).

جداساز AGM جذب سریع و نگه داشتن اسید برای جلوگیری از ریختن است. و مونتاژ دقیق، کتاب یکنواخت صفحات را ایجاد می کند که در هر سلول به شدت فشرده می شوند و در مورد باتری سفت و سخت تحت فشار قرار می گیرند. باتری که مقاومت در برابر لرزش دارد، شارژ سریعتری دارد، بیشتر طول می کشد و در برنامه های کاربردی خواستار آن می شود.

همچنین باتری AGM بسیار سریع شارژ می شود و شارژ آن هم بسیار خوب است. باتری ژل مناسب چیزهای بسیار ظریف است. یک اشتباه در شارژ آنها به طور کامل باتری را خراب خواهد کرد، حتی اگر آن جدید باشد. از آنجا که آنها ظریف هستند و هزینه بیشتری دارند، باتری های ژل برای اکثر برنامه ها انتخاب اول نیستند.

باتری های ژل از سیلیکا (یا شن و ماسه) برای تبدیل اسید داخل باتری به مایع ضخیم استفاده می کنند. این مایع به عنوان ضد باتری AGM آن را ضدعفونی می کند، اما ژل شکننده است و می تواند به راحتی در صورت استفاده در شرایط با شدت بالا سوخته شود.

چیزهایی مانند شارژ سریع، تخلیه زیاد یا سایر شرایط شدید، به احتمال زیاد سبب آسیب جدی به باتری ژل شود، حتی اگر آن را به سختی مورد استفاده قرار دهد. باتری AGM از مفهوم باتری ژل استفاده می کند و آن را یک گام بیشتر می برد.

این باعث می شود که یک محصول با مقاومت مشابه و یک مورد ضدعفونی شده و ضد آب به عنوان یک ژل، اما در حال حاضر ارائه انعطاف پذیری و عملکرد بالا که تنها از باتری AGM می آید. این را با یک روش ساده برای تولید باتری ترکیب کنید و یک ابزار مقرون به صرفه و قدرتمند تر داشته باشید که باید برای هر کسی که به دنبال یک محصول با کیفیت است بتواند اعتماد کند.

Share this
13 ژوئن 2019

درباره سیستم های یو پی اس تک فاز

یو پی اس (منبع تغذیه ی بی وقفه) یک دستگاه الکتریکی است که هنگامی که منبع برق ورودی نتواند برق یک سیستم یا دستگاه را تأمین کند می تواند به عنوان یک نجات دهنده باشد هنگامی که قدرت به طور غیر منتظره ای بالا می رود آن به شما اجازه می دهد تا با خیال راحت نگه داشتن هر گونه اسناد باز را برای اطلاعات و بهره وری آینده ذخیره کنید.

یو پی اس طراحی شده است تا از سخت افزار هر دو خانه و کسب و کار که در آن قدرت غیر منتظره از دست رفته است، محافظت شود بنابراین مشکلات برق می تواند هر روز رخ دهد.

UPS ها طیف وسیعی از مزایای مختلف برای اطمینان از امنیت اطلاعات و سخت افزارها ارائه می دهند.یو پی اس ها در دو فرمت مختلف، تک فاز و سه فاز قرار می گیرند. هر دو برای حفاظت از منابع برق در برابر حوادث غیرمنتظره که می توانند تجهیزات فنی را تحت تأثیر قرار دهند طراحی شده اند اما هر دو نوع UPS برای محیط های مختلف کار می کنند.

تک فاز

یک سیستم تک فاز با استفاده از قدرت الکتریکی و جریان متناوب کار می کند که در آن جریان ولتاژ در یک دوره چرخه ای تغییر می کند و معمولا 60 بار در ثانیه است.سیستم های تک فاز اشاره به یک منبع ورودی تک و یک منبع خروجی (1:1) به تجهیزات الکتریکی دارد.

نمونه هایی از جمله عرضه برق از سوکت های UK 3 پین 230 / 240VAc. منابع تک فاز برای استفاده از سخت افزارهای کوچک مانند سرورهای نصب شده روی میز، مخابرات، سوئیچ های شبکه، سیستم های کامپیوتری و یا هر وسیله ای که از استاندارد 3 پین استفاده می شود.

UPS های تک فاز در سایت ها یا شرکت های تجاری ای مورد استفاده قرار می گیرند که نیاز به برق کمتر از 20kVA دارند. آنها معمولا یک راه حل عملی و مقرون به صرفه ای برای برنامه های کاربردی با نیازهای kVA کم مانند کسب و کارهای کوچک، دفاتر خانه و دفاتر ماهواره ای دارند.علاوه بر این، پلاگین تک فاز و بازی های خارج از خط یا UPS های خطوط تعاملی نصب آسانی دارند. کاربر نهایی آن را اغلب هنگام نصب اولیه PC انجام می دهد و نیازی به نصب از یک طرف خارجی ندارد.

Share this
09 ژوئن 2019

تجهیزات برق یو پی اس

منابع برق اضطراری (یو پی اس) عبارتند از دستگاه هایی که قدرت اضطراری را هنگامی که منبع تغذیه اصلی از کار افتاد، تامین می کند.

در مقایسه با یک ژنراتور پشتیبان که مدت کوتاهی برای شروع و تحویل عرضه می شود، یک منبع تغذیه بدون وقفه می تواند فورا (یا تقریبا بلافاصله) قدرت را تامین کنند، بنابراین انتخاب ضروری است که در آن رایانه، سرور یا سایر تجهیزات مهم کار کند یک یو پی اس همچنین پروسه های برق را فیلتر می کنند این امر قابلیت اطمینان منبع تغذیه را در تجهیزات خود افزایش می دهد.

فاکتورهای مورد نظر در انتخاب یو پی اس :

بارها :

اغلب یک UPS برای هر کامپیوتر/ سرور و غیره وجود دارد، بنابراین UPS می تواند برای بار دقیق تجهیزات محافظت شده رتبه بندی شده است.در واقع این نوع UPSها اگر برق قدرت را از دست ندهند، می توانند بارها و بارها از منبع اصلی به نسخه پشتیبان تهیه شوند که می توانند مشکلات مربوط به تجهیزات بار را ایجاد کنند.

کامپیوترها :

یک کامپیوتر رومیزی و یا کاری می تواند به سرعت به صورت اتوماتیک خاموش شود، زمانی که یو پی اس ها، از دست دادن برق را تشخیص می دهند بنابراین یک UPS کوچک تر کافی خواهد بود چون سرورها برای خاموش کردن زمان طولانی تری را صرف میکنند.

رایانه های شخصی/ کاری معمولا هنگام خاموش شدن به حدود 2 وات می رسند که ممکن است برای دو سوم زمان یا بیشتر باشند. در نظر بگیرید که برخی از یو پی اس ها قدرت خاموش شدن را دارند هرچند از 2 تا 20 وات ( بسته به قیمت) است.

10 وات برای هر یو پی اس، به این معنی است که شما برای پرداخت 66 کیلو وات درهر سال برای هرکامپیوتر، در حالی که “خاموش” است 4 ایستگاه مثل این برای اجرای یخچال و فریزر معمولی به کار می رود.

آنلاین / آفلاین :

یک UPS آنلاین ارزان تر خواهد بود، اما چند هزار ثانيه را برای تشخیص از دست دادن برق و شروع خروجی خود خواهد گرفت. اکثر رایانه های شخصی این کار را انجام می دهند.

یو پی اس های آنلاین، خروجی های خود را به طور مداوم اجرا می کنند که به هیچ وجه در RAM رها نمی شوند اما هزینه های بسیار بیشتری نسبت به یو پی اس های آفلاین دارند. نوع رزونانس فرساینده و خط تعاملی بین یو پی اس های آفلاین و آنلاین در سطح خوبی قرار می گیرند اما در بارهای نور نسبت به سایر انواع آنها سنگین تر و کارآمدتر هستند.

محیط :

در یک محیط شبکه، هنوزهیچ نقطه ای در داشتن ایستگاه های کاری پس از خاموش شدن سرور وجود ندارد. بنابراین جایی که سایت یک ژنراتورپشتیبان دارد یو پی اس فقط باید از طریق زمان شروع ژنراتور، به طور کلی کوچکتر شود.

اگر می خواهید مداخله اپراتور محلی پس از قطع برق و یا خاموش شدن دستی انجام شود، مانیتور باید از یو پی اس نیز تامین شود این امر بر امتیاز مورد نیاز UPS تأثیر می گذارد. 

باتری ها :

باتری ها زندگی محدودی دارند و بر خلاف ماشین، از باتری هایی برای شروع موتور به طورمنظم استفاده می کنند که UPS ارزان تر را به ما نشان می دهند که ظرفیت باتری تا زمانی که به آن نیاز داریم کاهش یابند.

امکانات ساده تری برای تست باتری وجود دارد که با تخلیه و شارژ کردن باتری هم دوباره کار می کنند تا زمانی که حفاظت را کاهش دهند. تست های پیشرفته ای از زیمنس در دسترس هستند که ظرفیت باتری را بدون تخلیه مشخص می کنند اما هزینه های بسیار بیشتری دارند. 

هزینه :

زنگ ها و سوت ها هزینه بر هستند پس فقط ویژگی هایی را که واقعا نیاز دارید مشخص می کنید.

منبع : source

سایر مقالات این سایت :

چهار قسمت سیستم UPS
Share this
13 مارس 2019

چه چیز برای اینورتر استفاده می شود؟

چه چیز برای اینورتر استفاده می شود؟

چه چیز برای اینورتر استفاده می شود؟

چه چیز برای اینورتر استفاده می شود؟

  • چه چیز برای اینورتر استفاده می شود؟

امروزه تقریبا تمام لوازم خانگی و دیگر وسایل الکتریکی و تجهیزات الکتریکی می توانند توسط یک اینورتر اجرا شوند. در صورت خاموش شدن برق، یک اینورتر به عنوان یک واحد قدرت اضطراری پشتیبان بسیار مفید است و اگر به طور کامل شارژ شود، هنوز قادر به استفاده از رایانه، تلویزیون، چراغ، ابزار قدرت، لوازم آشپزخانه و سایر امکانات الکتریکی خواهید بود. البته، این نیز از اینورتر استفاده می شود، به ویژه، آن را طراحی و یا توصیه می شود برای قدرت ترکیبی از وسایل مصرف انرژی بالا، وسایل و تجهیزات.

معرفی :

یک اینورتر اساسا یک قطعه جمع و جور، مستطیلی شکل است که معمولا توسط ترکیبی از باتری هایی که به صورت موازی یا با یک باتری 12 ولت یا 24 ولت متصل می شوند، طراحی شده است. به نوبه خود، این باتری ها را می توان توسط ژنراتورهای گاز، موتورهای خودرو، پانل های خورشیدی یا هر منبع دیگر متعارف تامین کرد.

تابع :

عملکرد اصلی یک اینورتر این است که جریان مستقیم DC را به استاندارد، جریان متناوب (AC) تبدیل کند. این به این دلیل است، در حالی که AC قدرت عرضه شده به صنعت و خانه ها توسط شبکه اصلی برق یا عمومی است، باتری های سیستم های برق متناوب فقط قدرت DC را ذخیره می کنند. علاوه بر این، تقریبا تمام لوازم خانگی و سایر وسایل الکتریکی و تجهیزات الکتریکی تنها به نیروی برق متکی هستند.

انواع :

در ابتدا دو نوع مبدل قدرت وجود دارد: “واقعی موج سینوسی” (همچنین به عنوان “موج خالص سینوسی”) و “موج اصلاح موج سینوسی” (همچنین به عنوان “تغییر موج میدان”) اشاره شده است. اینورترهای واقعی موج سینوسی برای تکرار، اگر بهبودی نداشته باشند، کیفیت انرژی ارائه شده توسط شبکه های برق اصلی یا خدمات برق را توسعه می دهند. آنها به طور خاص توصیه می شود که دستگاه های الکترونیکی و وسایل الکترونیکی با مصرف انرژی بالا مصرف کنند. اینورترهای واقعی موج سینوسی نسبت به مبدل های اصلاح موج سینوسی گران تر هستند و گزینه ای قوی تر و کارآمدتر از این دو است.

از سوی دیگر، مبدل های اصلاح شده موج سینوسی بسیار ارزان تر هستند و قادر به اجرای تعدادی از وسایل و لوازم خانگی می باشند، مانند وسایل آشپزخانه، چراغ ها و ابزار قدرت کوچک. با این حال، این نوع اینورتر ممکن است دارای ظرفیتی برای تأمین تجهیزات و لوازم مصرفی با انرژی بالا مانند کامپیوترها، اجاق های مایکروویو، تهویه مطبوع، بخاری و پرینترهای لیزری باشد.

اندازه :

اندازه اینورترها از 100 وات تا 5000 وات است. این امتیاز نشان دهنده ظرفیتی است که اینورتر می تواند به طور همزمان و به طور مداوم یک قطعه تجهیزات یا لوازم خانگی با توان بالا و یا ترکیبی از واحدهای چندگانه چنین مواردی را قدرت دهد.

امتیازات:

اینورتر ها دارای سه امتیاز اولیه هستند و شما می توانید رتبه اینورتر را در انتخاب یک مورد مناسب برای نیازهای خاص خود قرار دهید.

SURGE RATING – بعضی از لوازم خانگی مانند یخچال و فریزر و تلویزیون، برای افزایش کارایی نیاز به افزایش زیاد دارند. با این حال، آنها به قدرت قابل ملاحظه ای برای ادامه کار نیاز دارند. بنابراین، یک اینورتر باید توانایی حفظ امتیاز بالایی خود را برای حداقل 5 ثانیه داشته باشد.

RATING CONTINUOUS – این مقدار مداوم قدرت را که شما می توانید از آن استفاده کنید بدون اینکه اینورتر بیش از حد گرم شود و احتمالا خاموش شود توصیف می کند.

30-MINUTE RATING – این مفید است که در آن امتیاز مداوم ممکن است به مراتب پایینتر از سطح مورد نیاز برای قدرت یک قطعه از تجهیزات مصرف انرژی بالا باشد. رتبه بندی 30 دقیقه ای ممکن است مناسب باشد اگر دستگاه یا تجهیزات گاهی اوقات استفاده می شود.

منبع : source 

سایر مقالات این سایت :

دستگاه PDU چیست؟

ت دریافت مشاوره و خرید با شماره های زیر تماس بگیرید :

دفتر نمایندگی تهران:

تهران / خیابان گرگان / خیابان خواجه نصیر طوسی / پلاک 50

 02177943790 _ 02177943564

Share this

یو پی اس مکلسان

Click Me


یو پی اس مکلسان