14 اسفند

مزایای یو پی اس ماژولار

مزایای یو پی اس ماژولار

در مقالات قبلی یو پی اس ماژولار را برای شما توضیح دادیم اما آیا مزایای یو پی اس ماژولار را میدانید؟ یو پی اس ماژولار دارای مزایایی است که در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد .

از دست دادن ناگهانی قدرت در مرکز اطلاعات یا هرگونه محیط بحرانی می تواند خطرناک باشد.در این شرایط منبع تغذیه (UPS) راه حلی مناسب برای  پشتیبان گیری یا حفاظت از قدرت است.

اما در صورت عدم وجود UPS چه؟ چه اتفاقی می افتد؟

جامع ترین روش برای افزایش قابلیت اطمینان یو پی اس و در دسترس بودن نیرو با در نظر گرفتن دو چیز به بهترین وجه حاصل می شود: حذف نقاط تک شکست و افزودن افزونگی.

با طراحی یو پی اس ماژولار ، بار بحرانی در یک سری ماژول ها به اشتراک گذاشته می شود ، بنابراین UPS برای اطمینان از در دسترس بودن مداوم به هیچ یک از ماژول ها وابسته نیست.

سیستم های یو پی اس ماژولار معمولاً مبتنی بر شاسی هستند. این بدان معنی است که با افزایش بار IT شما می توان ظرفیت  و زمان کار باتری را به راحتی افزایش داد . در بیشتر موارد ، ماژولهای اضافی فقط در عرض چند دقیقه قابل نصب هستند و حتی می توانند در امکانات ، کارمندان پشتیبانی IT یا دیتاسنتر نصب شوند ، هزینه های مهندسی و زمان اجرا را کاهش دهند.

مزایای یو پی اس ماژولار

مزایای یو پی اس ماژولار

 

بر خلاف UPS های سنتی مستقل ، بار متصل به یو پی اس ماژولار تحت تأثیر یک عیب بزرگ باقی نمی ماند. اگر یک ماژول برق از کار بیفتد ، ماژول کار برکنار شده را به عهده می گیرد و شما به سادگی ماژول معیوب را با زمان کم یا خرابی UPS پشتیبان جایگزین می کنید. در صورت عدم موفقیت ماژول باتری ، کاهش جزئی در زمان تهیه نسخه پشتیبان در دسترس است تا زمانی که ماژول معیوب با یک مورد جدید جایگزین شود. مقاومت در طراحی ماژولار پتانسیل را برای یک نقطه از خرابی که شما با یک UPS مستقل سنتی دارید از بین می برد و بالاترین سطح قابلیت اطمینان و در دسترس بودن را فراهم می کند.

همچنین صحیح است که برخی از UPS های مستقل سنتی را می توان به صورت موازی پیکربندی کرد تا همان افزایشی N + 1 را که شما از یک سیستم مدولار بدست می آورید ، فراهم کنید. اما حتی در مقایسه با این گزینه ، هنوز هم یو پی اس های مدولار دارای مزایایی وجود دارد.

UPS های مستقل معمولاً یک ظرفیت ثابت هستند. این بدان معنی است که ظرفیت بالقوه UPS باید از روز اول تصمیم گرفته شود تا اطمینان حاصل شود که همیشه می توانید با رشد بار IT خود ، انرژی کافی را تأمین کنید. با افزایش بار IT ، می توان یو پی اس ماژولار را بزرگ کرد. شما فقط در صورت نیاز به انرژی بیشتری می افزایید که به شما امکان می دهد UPS را برای بار مناسب اندازه گیری کنید ، این کار باعث افزایش راندمان و کاهش هزینه های ابزار می شود.


بیشتر بخوانید >> تفاوت UPS ماژولار و UPS مستقل


سیستمهای موازی معمولاً دارای ردپای بسیار بزرگتری نسبت به یو پی اس ماژولار هستند ، بنابراین در سایتی که محدودیتهای فضایی وجود دارد ، همیشه پایین رفتن از مسیر موازی گزینه مناسبی نیست. حتی در مکانهایی که فضای در دسترس است ، چاپ پا بزرگتر فضای املاک و مستغلات با ارزش را می گیرد که می تواند برای سایر کارخانه ها یا تجهیزات مورد استفاده قرار گیرد.

یک سیستم مدولار از نظر هزینه اولیه سرمایه می تواند بیش از یک UPS سنتی مستقل یا موازی را هزینه کند. اما این با کاهش هزینه های عملیاتی سیستم مدولار جبران می شود ، به خصوص هنگامی که عواملی مانند هزینه های زیرساختی ، قطعات یدکی و نگهداری در نظر گرفته شود. علاوه بر کاهش هزینه های عملیاتی ، رویکرد مدولار ردپای کوچکتر ، انعطاف پذیری بیشتر ، قابلیت مدیریت آسان تر ، در دسترس بودن بیشتر و مقیاس پذیری را در طول زندگی عملیاتی خود ارائه می دهد.

منبع : شرکت مکلسان