06 آگوست

APC Smart-UPS 750 با اوبونتو 11.4

APC Smart-UPS 750 با اوبونتو 11.4Reviewed by صبا شادروز on Aug 6Rating: 5.0APC Smart-UPS 750 با اوبونتو 11.4 چیست ؟‌! | شرکت یو پی اس مکلسان APC Smart-UPS 750 یکی از انواع دستگاه های یو پی اس میباشد که در این مقاله میخواهیم در مورد APC Smart-UPS 750 با اوبونتو 11.4 توضیح دهیم 

APC Smart-UPS 750

در این مقاله میخواهیم در مورد APC Smart-UPS 750 با اوبونتو 11.4 توضیح دهیم

گرمای بدنام اوت در توکیو باعث شده است تا انرژی مورد استفاده از جمله تهویه مطبوع نزدیک به حد مورد نیاز تپکو تأمین شود: تمام 10 راکتور در فوکوشیما دایچی و داینی یا از بین رفته اند یا خاموش شده اند. درمجموع حدود 2/3 از ظرفیت انرژی هسته ای در ژاپن در حال حاضر آفلاین است. این از دلایل دیگری برای خرید یو پی اس در چنین کشور هایی است . مورد دیگر این بود که من سرور لینوکس دارم و سیستم های پرونده لینوکس تمایل دارند از بافر نوشتن زیادی استفاده کنند ، در صورتی که قبل از از بین رفتن کامل داده ها روی دیسک ، می توانید یک پارتیشن دیسک سخت را خراب کنید.

یک دوست APC را به عنوان یک برند توصیه کرده است. با تحقیق در مورد کدامیک از دامنه های آنها برای سرور من مناسب است ، به نظر می رسد که برخی از منبع تغذیه پیشرفته PC با تصحیح ضریب توان (PFC) با مدل های APC در سطح مصرف کننده مشکل دارند ، که هنگام حالت باتری ، موج مربعی را تولید می کنند. مدل های کسب و کار گرا بیشتر چیزی را به یک موج سینوسی نزدیک می کنند ، (یعنی قدرت مورد نیاز شرکت سودمند شما). به همین دلیل من برای محدوده APC Smart-UPS رفتم.این نوع سرور کمتر از 50W را جلب می کند ، بنابراین واقعاً نکته بسیار جزیی برای مدل های ضعیف وجود ندارد. اینگونه است که من APC Smart-UPS 750 را با 500W توان خروجی انتخاب کردم. مدل دقیق من SUA750JB ، مدل 100 V ، 50/60 هرتز برای ژاپن است. همچنین یک مدل 1000W (1500 VA) ، APC Smart-UPS 1500 وجود دارد که دارای یک باتری با ظرفیت بیشتر و توان بیشتر است.

UPS ظرف دو روز وارد شد. یک پلاستیک ایمنی در قسمت پشتی وجود دارد که هنگام باز کردن باتری را برای حمل و نقل جدا می کند ، که باید دستگاه خود را به آن وصل کنید. به نظر می رسد که باتری های اسید سرب داخلی کاملاً شارژ می شوند. آنها واحدهای کاملاً پلمپ شده ای هستند که قرار است نشتی داشته باشند.

واحد من با یک کتابچه راهنمای ژاپنی و انگلیسی همراه بود اما هیچ نوع نرم افزاری وجود ندارد. این با کابل سریالی همراه بود ، که من دیگر از آن استفاده نمی کنم ، زیرا تقریباً تمام رایانه های شخصی مدرن دیگر دارای پورت های سریال و موازی قدیمی هستند. آنچه من نیاز داشتم یک کابل USB با یک کانکتور یک نوع A و یک نوع B بود و شامل نمی شد. من مطمئن نیستم که چرا APC کابل سریال را وصل می کند و نه کابل USB. برای کالای موجود در این محدوده قیمت ، کابل USB نباید اضافی باشد. با این حال ، من یک زن و شوهر از کابل های مناسب در اطراف دیسک های سخت USB و مانیتور صفحه تخت با توپی USB داخلی وجود داشت ، بنابراین مشکلی نبود. ممکن است بخواهید بررسی کنید واحدی را که خریداری می کنید همراه با کابل USB باشد یا شاید لازم باشد یکی را جداگانه تهیه کنید.

هنگامی که UPS را با استفاده از کابل USB به رایانه وصل می کنید ، باید بتوانید تأیید کنید که لینوکس دستگاه را شناسایی کرده است. اجرا کن:

Me @ ubuntu-pc: ~ $ lsusb
اتوبوس 003 دستگاه 003: ID 051d: 0002 تبدیل منبع تغذیه بدون وقفه آمریکا

نرم افزاری که من برای لینوکس از آن استفاده می کنم ، Daemon apcupsd است که کد منبع آن در SourceForge موجود است. من آن را به این ترتیب گردآوری کردم:

./configure –enable-usb
درست کردن
سودو نصب کنید

برای اینکه بتوانید آن را اجرا کنید ، باید تعدادی فایل پیکربندی را تنظیم کنید. مجموعه در / و غیره / پیش فرض / apcupsd

پیوسته = بله

در /etc/apcupsd/apcupsd.conf:

USB UPSCABLE (پیش فرض: هوشمند)
USB UPSTYPE (پیش فرض: apcsmart)
DEVICE (پیش فرض: / dev / ttyS0)

متوقف و راه اندازی Daemon و شما در کار هستید:

/etc/init.d/apcupsd stop
/etc/init.d/apcupsd شروع

در حالیکه Daemon متوقف شده است ، می توانید تست های مختلفی را نیز انجام دهید.

با کشیدن کابل برق از پریز برق ، UPS کار کنید. یو پی اس باید زنگ قابل شنیدن را بالا ببرد و LED های آن باید از نماد موج سینوسی به سمبل باتری با نماد قطب های باتری تبدیل شوند. همچنین توجه داشته باشید که باتری های UPS برای همیشه دوام ندارند ، به خصوص اگر در یک محیط گرم مورد استفاده قرار گیرند. ممکن است بین 2 تا 4 سال از آنها استفاده کنید. باتری های تعویض شده از اشخاص ثالث معمولاً برای قطعات کمتری نسبت به قطعات اصلی تولید کننده UPS در دسترس هستند.

منبع

Share this