23 اسفند

اینورتر صنعت

اینورتر صنعت

سیستم های اینورتر صنعت برای محیط های ناهموار استفاده می شوند و به ویژه برای محافظت از بارهای مهم در کاربردهای صنعتی طراحی شده اند. ترانسفورماتور جدا شده گالوانیزه برای جداسازی بار از منبع ورودی استفاده می شود. در غیر این صورت، گذرهای ولتاژ، ایجاد شده توسط منبع تغذیه تخریب شده می توانند به اینورترصنعت و بار بحرانی آسیب جدی وارد کنند.

"<yoastmark

اینورتر، ولتاژ DC را به ولتاژ خالص AC سینوسی با دامنه ثابت و فرکانس پایدار تبدیل می کند. این واحد با یک پل اینورتر IGBT با PWM (تعدیل عرض پالس) با راندمان بالا در دامنه بار جزئی و همچنین دستیابی به یک عامل تحریف کم در بار غیر خطی کار می کند. خروجی اینورتر شامل 6 ماژول IGBT است. که ظرفیت آنی #اینورتر را دو برابر در مقایسه با سیستم های معمولی افزایش می دهد. این ویژگی به اینورتر اجازه می دهد تا بارهای با ظرفیت بالاتر (جریان های ورودی) را با دستگاه هایی با ظرفیت کمتر تحمل کند. علاوه بر این، تعویض با فرکانس بالا 16KHz موج خروجی (THD) را تحریف نمی کند و راه حل های قابل اعتماد برای بارهای غیرخطی را ارائه می دهد. در پانل LCD، تمام مقادیر اندازه گیری وقایع پایه در زمان واقعی را می توان مشاهده کرد و از راه دور با درگاه RS485 ارتباط برقرار کرد.

در صورت قطع یا خرابی شبکه باتری متصل به ورودی DC بار را به صورت خودکار و بدون وقفه تغذیه می کند. اگر بیش از حد تخلیه باتری شود، اینورتر به طور خودکار خاموش می شود و کمی قبل از رسیدن به ولتاژ تخلیه شده، اخطار داده می شود. اگر عرضه از اینورتر خارج از مدارهای از پیش تعیین شده قرار گیرد تغییر خودکار بار به قسمت بای پس یا یک منبع یدکی مناسب اتفاق می افتد.

داشتن سیستم های جایگزین تک فاز و سه فاز PMI اینورتر PMI برای برنامه های خورشیدی خارج از شبکه، سیستم های توربین بادی و برای نیازهای خاص فرآیندهای بستری بحرانی که نیاز به تبدیل AC / DC معتبر دارند ایده آل است.

عملکرد اصلی اینورتر چیست؟

عملکرد اصلی اینورتر تغییر جریان مستقیم (DC) به جریان متناوب (AC) است. ولتاژ ورودی، خروجی و فرکانس، در واقع، قدرت تا حد زیادی به طراحی دستگاه خاص و یا مدار بستگی دارد.

خود اینورتر هیچ نیرویی تولید نمی کند در عوض این منبع توسط منبع DC تأمین می شود. اینورترهای برق 100٪ الکترونیکی هستند یا می توانند ترکیبی از اجزای مکانیکی مانند تجهیزات و مدارهای الکترونیکی باشند.

اینورترهای #ایستا از هیچ قسمت متحرکی در فرآیند تبدیل استفاده نمی کنند هرچند که آنها دقیقاً همانند استاتیک هستند. اینورتر #برق می تواند کاملاً الکترونیکی باشد یا ممکن است ترکیبی از اثرات مکانیکی و مدار الکترونیکی باشد.

اینورتر عمومی هدف اصلی:

اینورتر صنعت با هدف کلی یک قطعه تجهیزات است که قادر است کنترل متغیر دقیقی از سرعت یک موتور را ارائه دهد. این اینورتر ها معمولاً در طیف گسترده ای از تجهیزات صنعتی مانند چاپخانه، پمپ، تسمه نقاله، تجهیزات پردازش مواد غذایی و ماشین آلات ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند، اگرچه در بسیاری دیگر نیز استفاده می شود.

اینورتر صنعت مدرن امروزه از لحاظ طراحی با ویژگی های اضافه شده مانند رابط های USB، اترنت و موارد دیگر متنوع تر هستند. هدف اصلی این است که اطمینان حاصل شود آنها کاربر پسند و همه کاره هستند و کاربران را قادر می سازند از کنترل از راه دور استفاده کنند.

هرچه اینورتر صنعت ها پیشرفت بیشتری پیدا کرده و به طور مداوم به سطح کارایی پیشرفته ای می رسند این دستگاه ها در مدل های عملی تر و کوچکتر با استفاده از رایج تر شدن مکان ها ایجاد می شوند.

اینورترها نقش مهمی در سیستم های خورشیدی ایفا می کنند. به همین دلیل است:

اینورتر صنعت برای کسانی که با سیستم های خورشیدی و کارآیی آن ها آشنا نیستند نقش اساسی در هر سیستم انرژی خورشیدی دارند. به حدی که اغلب از آنها به عنوان “مغز” منظومه شمسی یاد می شود.

این که آیا منظومه شمسی شما کوچکتر است و برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرد یا اینکه این یک پیکربندی عظیم نیروگاهی 5 مگاواتی است اینورترها نقش اساسی در کلیه سیستم های خورشیدی ایفا می کنند.

وظیفه اصلی آن تبدیل جریان مستقیم (DC) به جریان متناوب AC است. AC بصورت استاندارد و مورد استفاده کلیه وسایل تجاری در خانه و صنایع قرار میگیرد.

بنابراین شگفت آور نیست که اینورترها به عنوان پلی بین سیستم فتوولتائیک (PV) و منبع انرژی تلقی می شوند.

پیشرفت فناوری در جهش و مرزها بهبود یافته است و اینورترهای امروز بسیار بیشتر از تبدیل ارائه می دهند.

موج های سینوسی اصلاح شده ، کراوات شبکه و قدرت تهیه پشتیبان را پوشش می دهد.

ما انواع ، اندازه ، مارک ها و مدل های اینورتر زیادی را حمل می کنیم. گزینه های مختلفی نیز موجود است. انتخاب کدام یک از این فهرست ها بهتر است. اینورتر “بهترین” برای همه اهداف وجود ندارد آنچه ممکن است برای یک آمبولانس عالی باشد برای RV مناسب نیست. تولید برق معمولاً عامل اصلی است اما بسیاری دیگر نیز وجود دارند.

فاکتورهای زیادی وجود دارد که به انتخاب بهترین اینورتر برای برنامه شما، خصوصاً هنگام ورود به محدوده توان بالاتر (800 وات یا بیشتر) می پردازد. این صفحه باید اطلاعات لازم را برای شما فراهم کند تا بتوانید انتخاب خود را بر اساس آنچه که برای شما بهتر خواهد بود مشخص کنید.

ما هم اینورترهای تجاری مسکونی و سبک استاندارد و هم اینورترهای تلفن همراه / RV / دریایی را ارائه می دهیم

یا به چه اندازه اینورتر قدرت نیاز دارم؟

قدرت اوج در مقابل معمولی یا متوسط

یک اینورتر نیاز به دو نیاز دارد – اوج یا قدرت افزایش ، و قدرت معمولی یا معمولی.

افزایش حداکثر نیرویی است که اینورتر می تواند داشته باشد ، معمولاً تنها برای مدت زمان کوتاهی – چند ثانیه تا 15 دقیقه یا بیشتر. برخی از لوازم ، به ویژه وسایل نقلیه الکتریکی ، در هنگام کار نیاز به پیشرفت بسیار بالاتر دارند. پمپ ها رایج ترین نمونه هستند – یکی دیگر از رایج ترین یخچال ها (کمپرسور).

نمونه آن چیزی است که اینورتر باید بصورت ثابت عرضه کند. این رتبه مداوم است. این معمولاً بسیار کمتر از افزایش است. به عنوان مثال ، این همان چیزی است که یخچال و فریزر پس از چند ثانیه اول که موتور برای راه اندازی آن نیاز دارد ، یا آن چه را برای اجرای مایکروویو لازم دارد – می کشد – یا آنچه که تمام بارهای ترکیبی در آن وجود دارد. (یادداشتهای مربوط به قدرت دستگاه و / یا رتبه بندی برچسب نام را در انتهای این بخش مشاهده کنید).

معمولاً قدرت متوسط ​​بسیار کمتر از حد معمولی و زیاد است و معمولاً عاملی برای انتخاب اینورتر نیست. اگر در طی مدت یک ساعت پمپ را به مدت 20 دقیقه و یک تلویزیون کوچک به مدت 20 دقیقه اجرا کنید ، ممکن است متوسط ​​حتی 300 وات باشد ، حتی اگر این پمپ به 2000 نیاز داشته باشد. اینورترها باید برای حداکثر بار اوج و برای بار مداوم معمولی اندازه گیری شوند.

رتبه بندی قدرت اینورترها

اینورترها از 50 وات تا 50،000 وات در رده بندی های اندازه قرار می گیرند ، اگرچه واحدهای بزرگتر از 11000 وات به ندرت در سیستمهای خانگی یا سایر PV استفاده می شوند. اولین چیزی که شما باید در مورد اینورتر خود بدانید این است که حداکثر افزایش چه میزان خواهد بود و تا چه مدت ادامه دارد. (بعداً درباره پمپ های 230 ولت و غیره).

Surge: همه اینورترها دارای رتبه مداوم و رتبه افزایش هستند. ضریب افزایش معمولاً معمولاً در این چند ثانیه وات است. این بدان معناست که اینورتر برای مدت زمان کوتاه بار اضافی از بسیاری از وات ها را کنترل می کند. این ظرفیت افزایش بین اینورترها و انواع مختلف اینورترها و حتی در همان مارک تجاری متفاوت خواهد بود. ممکن است از 20٪ تا 300٪ باشد. به طور کلی ، امتیاز 3 تا 15 ثانیه ای برای افزایش 99٪ از تمام وسایل کافی است – موتور موجود در یک پمپ ممکن است در واقع فقط 1/2 ثانیه افزایش یابد.

قواعد عمومی: اینورترهایی که دارای کمترین رتبه افزایش هستند نوع سوئیچینگ الکترونیکی با سرعت بالا (رایج ترین) هستند. اینها معمولاً از 25٪ تا 50٪ بیشینه بار دارند. این شامل بیشتر اینورترهای ساخته شده توسط Statpower ، Exeltech ، Power to Go و تقریبا همه اینورترهای ارزان قیمت در محدوده 50 تا 5000 وات است. بالاترین رتبه های افزایش یافته ، مبدل های دارای فرکانس پایین مبتنی بر ترانسفورماتور است. این شامل اکثر Xantrex ، Magnum و Outback Power است. رتبه بندی های افزایش یافته بر روی این موارد می تواند برای دوره های کوتاه مدت 300٪ باشد. در حالی که سوئیچینگ با فرکانس بالا به واحد بسیار کوچکتر و سبک تری اجازه می دهد ، به دلیل ترانسفورماتورهای بسیار کوچکتر مورد استفاده ، باعث کاهش ظرفیت یا اوج می شود.

جوانب مثبت و منفی: اگرچه نوع تعویض فرکانس بالا از ظرفیت افزایش ترانسفورماتور برخوردار نیست اما برخی از مزایای قطعی آن را دارند. آنها بسیار سبک تر هستند ، معمولاً کاملاً کوچکتر، و (مخصوصاً در محدوده توان پایین تر) بسیار ارزان تر هستند. با این حال ، اگر می خواهید چیزی مانند یک پمپ چاه در زیر آب را اجرا کنید ، به ظرفیت پتانسیل بسیار بالایی نیز نیاز خواهید داشت یا به اینورتر بیش از اندازه معمول آن نیاز خواهید داشت ، به طوری که حتی در حداکثر سرعت اینورتر از سرعت افزایش آن تجاوز نمی کند.

منبع : یو پی اس مکلسان