12 مرداد

هفت نوع از مشکل اصلی برق دستگاه ups

مشکلات اصلی دستگاه یو پی اس 

مشکلات مربوط به منبع تغذیه معمولاً در هر سال منجر به زیان هایی نزدیک به میلیاردها دلار می شود. موارد زیر هفت مشکل اصلی برق است که توسط یک سازمان بین المللی استاندارد ، موسسه مهندسان برق و الکترونیک مشخص شده است.

گذرا

گذرا آسیب پذیرترین نوع مشکلات برق است. اینها تغییرات ناگهانی در قدرت است و از آن به قدرت افزایش یا سنبله قدرت یاد می شود. در این شرایط قدرت از حد طبیعی خود فراتر رفته و باعث اضافه بار می شود که به نوبه خود باعث آسیب به تجهیزات متصل به آن می شود.

وقفه

قطع شدن ، از بین رفتن کامل برق ناشی از آسیب رسیدن به شبکه منبع تغذیه است که از مشکل اصلی برق است. این آسیب ها ممکن است در اثر خرابی تجهیزات یا اعتصاب رعد و برق باشد. این وقفه ها ممکن است از چند ثانیه تا چند ساعت به طول انجامد.

Sag یا Undervoltage

مشکل اصلی برق

هفت نوع از مشکل اصلی برق دستگاه ups

در صورت استفاده از ماشین آلات سنگین ، اصولاً خرابی یا نیروی کمبود ولتاژ و افت موقت در برق است. منبع تغذیه کاهش می یابد زیرا این ماشین ها به انرژی زیادی نیاز دارند. قبل از استفاده از اصطلاح ولتاژ ، این وضعیت یک بار متوقف شد.

تورم / اضافه ولتاژ

تورم یا ولتاژ برعکس خنجر یا ولتاژ کم فشار است. این شرایطی است که منبع تغذیه از میزان تقاضا برای آن بیشتر است. تورم یا ولتاژ بیش از حد می تواند باعث گرم شدن تجهیزات و چراغ های برق شود.

اعوجاج شکل موج

اعوجاج شکل موج تغییراتی در فرکانس منجر به از بین رفتن داده ها و خرابی تجهیزات است. پنج نوع اصلی از مشکلات اعوجاج موج عبارتند از: DC Offset ، Notching ، Noise ، Harmonics و Interharmonics.

نوسانات ولتاژ

نوسانات ولتاژ شرایطی است که ولتاژ بالا می رود و به طور نامنظم کاهش می یابد. هر وقت ماشین آلات با نیاز انرژی بالا روشن می شود ، نوسانات ولتاژ به طور معمول رخ می دهد.

تغییرات فرکانس

تغییرات فرکانس به طور معمول در مناطقی اتفاق می افتد که از یک ژنراتور آماده به کار یا مناطقی با منبع تغذیه ناپایدار برخوردار هستند. تجهیزات متصل به این منبع تغذیه ناکارآمد عمل می کنند.

این مشکلات برق با استفاده از سیستمهای UPS مناسب موجود امروزه در بازار قابل رفع است.

منبع