12 مارس

PDU در یک مرکز داده هوشمند

PDU در یک مرکز داده هوشمندReviewed by یو پی اس مکلسان on Mar 12Rating:

PDU در یک مرکز داده هوشمند

PDU در یک مرکز داده هوشمند

PDU در یک مرکز داده هوشمند

  • PDU در یک مرکز داده هوشمند :

PDU های نسل بعدی اطلاعات بیشتری را با مراکز داده به اشتراک می گذارند، که می تواند شرایط مرکز داده را بهبود بخشد.

PDU های نسل بعدی از کنترل و مدیریت زیست محیطی و محیط زیست گرمایشی از طریق مرکز داده موجود در شبکه استفاده می کنند.

در ساده ترین شکل، واحد توزیع قدرت (PDU) سیم کشی برق را سازماندهی می کند و قدرت را به سرورهای فردی نظیر یک نوار برق در خانه شما کنترل می کند. اما در طول زمان، سوال “PDU چیست” تکامل یافته است. PDU های امروزه اطلاعاتی در مورد استفاده از قدرت، کارایی و شرایط محیطی در مرکز داده ارائه می کنند، همه شبکه در سراسر شبکه و از طریق یک مرورگر وب یا رابط خط فرمان (CLI) مدیریت می شوند.

ویژگی های قدرت نظارت :

نقش اصلی PDU مبتنی بر رکاب است که کنترل توزیع قدرت سرورها، واحدهای ذخیره سازی، سوئیچ های شبکه و سایر تجهیزات در هر قفسه است. این باعث می شود PDU ها در موقعیت منحصر به فرد برای اندازه گیری و محاسبات مرتبط با انرژی که می توانند جزئیات چگونگی استفاده از انرژی و کارایی را داشته باشند.
PDU که ولتاژ ورودی و جریان را برای هر مدار اندازه گیری می کند، می تواند توان مصرفی در وات و یا کیلووات و انرژی مصرف شده در کیلووات ساعت را محاسبه کند. همچنین می تواند ظرفیت کل انرژی مورد استفاده را محاسبه کند، به این ترتیب اپراتور مرکز داده می داند که نزدیک به نیاز به PDU های اضافی است.
جزئیات این اندازه گیری ها با محصولات PDU متفاوت است. بعضی از PDU ها تنها می توانند در کل PDU محاسبه شوند. مثلا با کل انرژی مرتبط با PDU. بنابراین شما می توانید تمام انرژی های قفسه را ، اما نه از دستگاه های فردی خود تعیین کنید.

برای جزئیات بیشتر، PDU ها را نگاه کنید تا سطح سوکت را کنترل کنند و کارکنان فناوری اطلاعات می توانند به آسانی سیستم های قدرتمند گرسنه و کم انرژی را که نامزدهای اصلی برای جایگزینی در چرخه تجدید تکنولوژی هستند را، پیدا کنند.

PDU ها با ویژگی های توالی فعال می توانند فعال کردن هر خروجی، اجتناب از درگیری های خطرناک از جریان زمانی که دندانه دار شدن از از دست دادن قدرت فاجعه بار است. برای مثال، یک PDU ممکن است ابتدا به سیستم های ذخیره سازی و تجهیزات شبکه متصل شود و سپس به طور سیستماتیک سرورهای شخصی را قدرتمند کند.

از داده های قدرت به دست آمده از PDU ها برای کمک به محاسبه متریک های وسیع تر انرژی از قبیل کارایی مصرف انرژی (PUE) استفاده کنید. به عنوان مثال، مجموع قدرت مورد استفاده در هر رکورد را می توان با کل انرژی مورد استفاده در ساختمان مقایسه کرد تا مبنای محاسبه PUE را تشکیل دهد.

ویژگی های نظارت بر محیط زیست :

مراکز داده بسیار گرما را از بین می برند. PDU های جدید چندین سنسور دما و رطوبت یا آب را ادغام می کنند. گرما و رطوبت عوامل خطری برای تجهیزات رکاب، به خصوص برای مراکز داده با استفاده از آب سرد یا هوای آزاد برای خنک کننده سرور، هستند.

PDU هوشمند ردیابی عوامل محیطی و تولید هشدارهای به موقع است. علاوه بر این، مدیران می توانند داده های محیطی را به داده های انرژی ارزیابی کنند و اثرات واقعی استفاده از قدرت سرور و اقدامات حفاظتی را در رفتار دما در داخل قفسه مقایسه کنند.

بعضی از PDU ها شامل سنسورهای تماس برای تشخیص شرایط فیزیکی مانند باز کردن درب های قفسه است. این نظارت فیزیکی می تواند به جلوگیری از دستکاری غیرمجاز توسط پرسنل، آسیب پذیری امنیتی مرکز داده ها را اغلب نادیده گرفت.

منبع : source

سایر مقالات این سایت :

تثبیت کننده های ولتاژ استاتیک

جهت دریافت کاتالوگ و خرید با شماره های زیر تماس بگیرید :

دفتر نمایندگی تهران:

تهران / خیابان گرگان / خیابان خواجه نصیر طوسی / پلاک 50

تلفن تماس : 02177943790 _ 02177943564

Share this