24 اسفند

9 مشکل برق و اینکه چگونه یو پی اس می تواند آنها را حل کند

9 مشکل برق

نقش یک منبع تغذیه بسیار زیاد است برای تهیه پشتیبان در یک دستگاه اضطراری، ممکن است برخی از مشکلاتی از جمله مشکل برق داشته باشید. برخی از این مشکلات بلافاصله آشکار نمی شوند زیرا خسارات ناشی از آن همیشه به تدریج به یک قطعی برق می رسد. در اینجا ما سعی داریم کمی بیشتر درباره 9 نوع از مشکل برق را توضیح دهیم و نحوه انتخاب سیستم #UPS مناسب که می تواند به جلوگیری از همه آنها کمک کند را توضیح دهیم.

9 نوع مشکل برق:

1. از دست دادن کل قدرت ابزار :

می تواند ناشی از وقایع مختلفی باشد: اعتصاب رعد و برق، خطوط برق افتاده، شبکه بیش از حد تقاضا، حوادث و بلایای طبیعی.

2.  ولتاژ کوتاه مدت

با راه اندازی بارهای بزرگ ، تعویض ابزار ، خرابی تجهیزات ابزار ، رعد و برق و سرویس برق برای برآوردن تقاضا ناخواسته ایجاد می شود. علاوه بر اینکه باعث خرابی تجهیزات می شود ، سیم برق نیز می تواند به سخت افزار آسیب برساند.

3.  ولتاژ کوتاه مدت بالا بیش از 110 درصد 

می تواند در اثر صاعقه ایجاد شود و می تواند ولتاژ خط را به سطوح بیش از 6000 ولت ارسال کند. سنبله تقریباً همیشه باعث از بین رفتن داده یا آسیب سخت افزاری می شود.

4- کاهش ولتاژ خط برای دوره های مختلف از چند دقیقه تا چند روز

در اثر کاهش ولتاژ ابزار عمدی برای صرفه جویی در مصرف انرژی در دوره های اوج تقاضا یا سایر بارهای سنگین که از ظرفیت تأمین بیشتر باشد می تواند ایجاد شود

5- افزایش ولتاژ خط برای دوره های مختلف از چند دقیقه تا چند روز

با کاهش سریع بارهای برق، خاموش شدن تجهیزات سنگین یا تعویض ابزار باعث ایجاد نیرو می شود. می تواند به سخت افزار آسیب برساند.

6. شکل موج با فرکانس بالا ناشی از تداخل EMI

می تواند در اثر تداخل RFI یا EMI ایجاد شده توسط فرستنده ها، دستگاه های جوشکاری، پرینترهای SCR محور، رعد و برق و غیره ایجاد شود.

7. تغییر در ثبات فرکانس

در نتیجه حاصل از سایت های تولیدکننده یا شرکت های کوچک بارگیری تولید می شود. تغییر #فرکانس می تواند باعث عملکرد نامنظم، از بین رفتن داده ها، خرابی سیستم و آسیب به تجهیزات شود.

8. ولتاژ فوری (شکاف) 

مدت عادی کوتاه تر از سنبله است و به طور کلی در محدوده نانو ثانیه قرار می گیرد.

9. اعوجاج از شکل موج خط طبیعی ، به طور کلی توسط بارهای غیر خطی منتقل می شود

منبع تغذیه حالت سوئیچ، موتورها و درایوهای سرعت متغیر، دستگاه های کپی و دستگاه های فکس نمونه ای از بارهای غیر خطی هستند. می تواند باعث بروز خطاهای ارتباطی، گرمای بیش از حد و آسیب سخت افزاری شود.


بیشتر بخوانید >> نحوه استفاده از نرم افزار مانیتورینگ UPS


کدام یو پی اس برای شما مناسب است؟

برای تعیین سطح حمایت شما از همه این تهدیدات و اینکه کدام سیستم UPS برای برنامه شما مناسب است ، موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • برنامه مورد نیاز برای محافظت چقدر حیاتی است؟
  • آیا به حفاظت کامل یا جزئی نیاز دارید؟

در زیر روشی ساده برای کمک به شما در انتخاب نوع UPS با میزان حفاظت مورد نیاز شما ارائه شده است.

Off Line UPS – محافظت در برابر مشکلات

UPS های Off Line در درجه اول از سه تا از 9 رایج ترین مشکل برق محافظت می کنند. این محافظت اولیه و مقرون به صرفه برای جلوگیری از آسیب هایی نظیر از بین رفتن داده ها، فساد پرونده، چراغ های سوسو، آسیب سخت افزاری و خاموش کردن تجهیزات ضروری است. به عنوان مثال، در صورت عدم موفقیت برنامه، می توانید تمام مراحل پیشرفت خود را از دست دهید. UPS های Off Line یک درجه محافظت در برابر مشکلات برق باقیمانده را ارائه می دهند و بیشتر برای محافظت از ایستگاه های کاری واحد و تجهیزات فروش (POS) استفاده می شوند.

خط تعاملی UPS – محافظت در برابر مشکلات

یو پی اس های تعاملی در برابر 5 مورد از 9 مورد، رایج ترین مشکلات انرژی مؤثرتر هستند و درجه ای از محافظت در برابر سایر مشکلات برق را ارائه می دهند. برخی از خسارت هایی که با استفاده از یو پی اس تعاملی در خط ریسک می کنید شامل خرابی زودرس سخت افزار، از بین رفتن داده، خطای داده ، قفل صفحه کلید و از بین رفتن ذخیره سازی و قفل سیستم می باشد. یو پی اس های سری 5 برای سیستم های شبکه کوچک توصیه می شود تمام راه های مربوط به محیط های شبکه سازی سازمانی

UPS بر روی خط – محافظت در برابر مشکلات

یو پی اس های آنلاین در برابر همه نه از رایج ترین مشکلات برق محافظت می کنند. حفاظت جامع ما فرصت استرس جزء، تخته های مدار سوخته، خرابی داده ها و خرابی های برنامه را به حداقل می رساند. UPS های Online بالاترین سطح حفاظت از برق را در اختیار شما قرار می دهند و همیشه برای برنامه های مهم برای ماموریت مانند سرورهای سطح بالا، بیمارستان ها و برنامه های IP از طریق صدا توصیه می شوند.

منبع : شرکت مکلسان