28 فوریه

تثبیت کننده های ولتاژ نوع رله

تثبیت کننده های ولتاژ نوع رلهReviewed by http://makelsanco.ir on Feb 28Rating: 5.0تثبیت کننده های ولتاژ نوع رلهتثبیت کننده های ولتاژ نوع رله - استابلایزر ولتاژ رله چیست؟ - آشنایی با تثبیت کننده های ولتاژ نوع رله - ولتاژ رله چه چیزی است؟

تثبیت کننده های ولتاژ نوع رله

 

تثبیت کننده های ولتاژ نوع رله

تثبیت کننده های ولتاژ نوع رله

  • تثبیت کننده های ولتاژ نوع رله :

در این نوع از استابلایزر ولتاژ، با تعویض رله به منظور اتصال یکی از بریده ها از ترانسفورماتور به بار انجام می شود، این است که آیا آن برای افزایش یا عملیات بکینگ است. مدار الکترونیکی و مجموعه ای از #رله ها علاوه بر ترانسفورماتور، شامل مدار یکسو کننده، تقویت کننده عملیاتی، واحد میکروکنترلر و دیگر اجزای کوچک است.

مدار الکترونیکی ولتاژ خروجی را با یک مقدار مرجع ارائه شده توسط منبع ولتاژ مرجع ساخته شده مقایسه می کند. هرگاه ولتاژ بالا یا پایین تر از حد مرجع قرار می گیرد، مدار کنترل، رله مربوطه را برای اتصال یک ضربه ی دلخواه به خروجی وصل می کند.

این تثبیت کننده ها معمولا ولتاژ متغیر ورودی ± 15٪ ± 6٪ را با دقت ولتاژ خروجی ± 5 ± 10٪ تغییر می دهند. این نوع از تثبیت کننده های محبوب برای لوازم رایانه کم در برنامه های کاربردی مسکونی، تجاری و صنعتی به عنوان آنها با وزن کم و کم هزینه استفاده می شود. با این حال، اینها با محدودیت های متعددی مانند سرعت اصلاح ولتاژ آهسته، دوام کمتر، قابلیت اطمینان کمتر، وقفه در مسیر برق در هنگام تنظیم، و توانایی مقاومت در برابر ولتاژ بالا رنج می برند.


بیشتر بخوانید : منبع برق اضطراری (UPS) برای کامپیوتر


تثبیت کننده های ولتاژ کنترل شده سروو :

این به سادگی به عنوان تثبیت کننده های سروو نامیده می شود و این نام نشان می دهد که از یک موتور #سروو برای تأیید اصلاح ولتاژ استفاده می کند. این به طور عمده برای دقت ولتاژ خروجی بالا استفاده می شود. معمولا ± 1 درصد با تغییر ولتاژ ورودی تا ± 50 درصد است. شکل زیر نشان دهنده مدار داخلی یک تثبیت کننده سروو است که شامل موتور سروو، ترانسفورماتور اتوماتیک، ترانسفورماتور تقویت کننده بادی، راننده موتور و مدار کنترل به عنوان اجزای ضروری می باشد.

در این تثبیت کننده، یک پایه ترانسفورماتور تقویت کننده باک متصل به شیر ثابت ترانسفورماتور خودکار، در حالی که انتهای دیگر به بازو حرکت می کند که توسط موتور سروو کنترل می شود. ثانویه ترانسفورماتور تقویت کننده بادی به صورت سریال با منبع ورودی متصل می شود که چیزی جز خروجی ثبات نیست.

مدار کنترل الکترونیکی، افت #ولتاژ و افزایش ولتاژ را با مقایسه ورودی با منبع ولتاژ مرجع داخلی مقایسه می کند. هنگامی که مدار خطا را پیدا کرد، موتور را فعال می کند که به نوبه خود بر روی ترانسفورماتور خودکار حرکت می کند. این می تواند مبنای ترانسفورماتور تقویت کننده باک را تغذیه کند، به طوری که ولتاژ در طول ثانویه باید خروجی ولتاژ مورد نظر باشد. اکثر تثبیت کننده های سروو از #میکروکنترلر یا پردازنده جاسازی شده برای مدار کنترل برای دستیابی به کنترل هوشمند استفاده می کنند.

این تثبیت کننده ها می توانند واحد های تک فاز، سه فاز متعادل یا واحد های سه فاز ناپایدار باشند. در نوع تک فاز یک موتور سروو همراه با ترانسفورماتور متغیر اصلاح ولتاژ را به دست می آورد. در مورد یک نوع سه فاز متوازن شده، یک موتور سروو با سه ترانسفورماتور اتوماتیک همراه است که خروجی ثبات در هنگام نوسانات با تنظیم خروجی فراهم می شود. در یک نوع تضمین کننده ی سروو، سه سروو موتور مستقل همراه با سه ترانسفورماتور اتوماتیک و سه مدار کنترل جداگانه دارند.

مزایای استفاده از تثبیت کننده های سروو در مقایسه با تثبیت کننده های نوع رله بیشتر است. برخی از این ها سرعت بالاتر، دقت خروجی تثبیت شده، توانایی مقاومت در برابر جریان ها و قابلیت اطمینان بالا دارند. با این حال، این نیاز به نگهداری دوره ای به علت حضور موتور دارند.

منبع : source

جهت دریافت مشاوره و خرید با شماره های زیر تماس بگیرید :

دفتر نمایندگی تهران : تهران / خیابان گرگان / خیابان خواجه نصیر طوسی / پلاک 50

تلفن تماس : 02177943790 _  02177943564

Share this