19 خرداد

تجهیزات برق یو پی اس

منابع برق اضطراری (یو پی اس) عبارتند از دستگاه هایی که قدرت اضطراری را هنگامی که منبع تغذیه اصلی از کار افتاد، تامین می کند.

در مقایسه با یک ژنراتور پشتیبان که مدت کوتاهی برای شروع و تحویل عرضه می شود، یک منبع تغذیه بدون وقفه می تواند فورا (یا تقریبا بلافاصله) قدرت را تامین کنند، بنابراین انتخاب ضروری است که در آن رایانه، سرور یا سایر تجهیزات مهم کار کند یک یو پی اس همچنین پروسه های برق را فیلتر می کنند این امر قابلیت اطمینان منبع تغذیه را در تجهیزات خود افزایش می دهد.

فاکتورهای مورد نظر در انتخاب یو پی اس :

بارها :

اغلب یک UPS برای هر کامپیوتر/ سرور و غیره وجود دارد، بنابراین UPS می تواند برای بار دقیق تجهیزات محافظت شده رتبه بندی شده است.در واقع این نوع UPSها اگر برق قدرت را از دست ندهند، می توانند بارها و بارها از منبع اصلی به نسخه پشتیبان تهیه شوند که می توانند مشکلات مربوط به تجهیزات بار را ایجاد کنند.

کامپیوترها :

یک کامپیوتر رومیزی و یا کاری می تواند به سرعت به صورت اتوماتیک خاموش شود، زمانی که یو پی اس ها، از دست دادن برق را تشخیص می دهند بنابراین یک UPS کوچک تر کافی خواهد بود چون سرورها برای خاموش کردن زمان طولانی تری را صرف میکنند.

رایانه های شخصی/ کاری معمولا هنگام خاموش شدن به حدود 2 وات می رسند که ممکن است برای دو سوم زمان یا بیشتر باشند. در نظر بگیرید که برخی از یو پی اس ها قدرت خاموش شدن را دارند هرچند از 2 تا 20 وات ( بسته به قیمت) است.

10 وات برای هر یو پی اس، به این معنی است که شما برای پرداخت 66 کیلو وات درهر سال برای هرکامپیوتر، در حالی که “خاموش” است 4 ایستگاه مثل این برای اجرای یخچال و فریزر معمولی به کار می رود.

آنلاین / آفلاین :

یک UPS آنلاین ارزان تر خواهد بود، اما چند هزار ثانيه را برای تشخیص از دست دادن برق و شروع خروجی خود خواهد گرفت. اکثر رایانه های شخصی این کار را انجام می دهند.

یو پی اس های آنلاین، خروجی های خود را به طور مداوم اجرا می کنند که به هیچ وجه در RAM رها نمی شوند اما هزینه های بسیار بیشتری نسبت به یو پی اس های آفلاین دارند. نوع رزونانس فرساینده و خط تعاملی بین یو پی اس های آفلاین و آنلاین در سطح خوبی قرار می گیرند اما در بارهای نور نسبت به سایر انواع آنها سنگین تر و کارآمدتر هستند.

محیط :

در یک محیط شبکه، هنوزهیچ نقطه ای در داشتن ایستگاه های کاری پس از خاموش شدن سرور وجود ندارد. بنابراین جایی که سایت یک ژنراتورپشتیبان دارد یو پی اس فقط باید از طریق زمان شروع ژنراتور، به طور کلی کوچکتر شود.

اگر می خواهید مداخله اپراتور محلی پس از قطع برق و یا خاموش شدن دستی انجام شود، مانیتور باید از یو پی اس نیز تامین شود این امر بر امتیاز مورد نیاز UPS تأثیر می گذارد. 

باتری ها :

باتری ها زندگی محدودی دارند و بر خلاف ماشین، از باتری هایی برای شروع موتور به طورمنظم استفاده می کنند که UPS ارزان تر را به ما نشان می دهند که ظرفیت باتری تا زمانی که به آن نیاز داریم کاهش یابند.

امکانات ساده تری برای تست باتری وجود دارد که با تخلیه و شارژ کردن باتری هم دوباره کار می کنند تا زمانی که حفاظت را کاهش دهند. تست های پیشرفته ای از زیمنس در دسترس هستند که ظرفیت باتری را بدون تخلیه مشخص می کنند اما هزینه های بسیار بیشتری دارند. 

هزینه :

زنگ ها و سوت ها هزینه بر هستند پس فقط ویژگی هایی را که واقعا نیاز دارید مشخص می کنید.

منبع : source

سایر مقالات این سایت :

چهار قسمت سیستم UPS