13 مارس

چه چیز برای اینورتر استفاده می شود؟

چه چیز برای اینورتر استفاده می شود؟Reviewed by makelsanco.ir on Mar 13Rating: 5.0چه چیز برای اینورتر استفاده می شود؟اینورتر - کاربرد اینورتر - نحوه استفاده از اینورتر - اینورتر چیست؟ - چرا به یک اینورتر نیاز داریم - استفاده از اینورتر - همه چیز در مورد اینورتر

امروزه تمامی لوازم خانگی و سایر وسایل و تجهیزات مهم برقی قابل استفاده توسط اینورتر هستند. در صورت قطع برق، یک اینورتر به عنوان یک واحد قدرت تهیه پشتیبان اضطراری، بسیار مفید است. و در صورت شارژ بهینه، هنوز هم می توانید از رایانه، تلویزیون، چراغ ها، ابزارهای برقی، لوازم آشپزخانه و سایر وسایل برقی استفاده کنید. البته این امر به نوع اینورتر مورد استفاده نیز بستگی دارد به طور خاص، آنهایی که برای نیرو دادن به وسایل پرمصرف، پرانرژی و تجهیزات مصرف شده، طراحی یا توصیه می شوند.

چه چیز برای اینورتر استفاده می شود؟

چه چیز برای اینورتر استفاده می شود؟

  • چه چیز برای اینورتر استفاده می شود؟

امروزه تقریبا تمام لوازم خانگی و دیگر وسایل و تجهیزات الکتریکی می توانند توسط یک اینورتر اجرا شوند. در صورت خاموش شدن برق، یک اینورتر به عنوان یک واحد قدرت اضطراری پشتیبان بسیار مفید است و اگر به طور کامل شارژ شود هنوز قادر به استفاده از رایانه، تلویزیون، چراغ، ابزار قدرت، لوازم آشپزخانه و سایر امکانات الکتریکی خواهد بود. البته، این دستگاه ها از اینورتر استفاده می شود به ویژه، آن را طراحی و یا توصیه می شود برای قدرت ترکیبی از وسایل مصرف انرژی بالا، وسایل و تجهیزات استفاده می شود.

معرفی :

یک اینورتر اساسا یک قطعه جمع و جور، مستطیلی شکل است که معمولا توسط ترکیبی از باتری هایی که به صورت موازی یا با یک باتری 12 ولت یا 24 ولت متصل می شوند، طراحی شده است. به نوبه خود، این باتری ها را می توان توسط ژنراتورهای گاز، موتورهای خودرو، پانل های خورشیدی یا هر منبع دیگر متعارف تامین کرد.

تابع :

عملکرد اصلی یک اینورتر این است که جریان مستقیم DC را به استاندارد، جریان متناوب (AC) تبدیل کند. این به این دلیل است، در حالی که AC قدرت عرضه شده به صنعت و خانه ها توسط شبکه اصلی برق یا عمومی است، باتری های سیستم های برق متناوب فقط قدرت DC را ذخیره می کنند. علاوه بر این، تقریبا تمام لوازم خانگی و سایر وسایل الکتریکی و تجهیزات الکتریکی تنها به نیروی برق متکی هستند.

انواع :

در ابتدا دو نوع مبدل قدرت وجود دارد: “موج سینوسی” (همچنین به عنوان “موج خالص سینوسی”) و “اصلاح موج سینوسی”(همچنین به عنوان “تغییر موج میدان”) اشاره شده است. موج سینوسی اینورترهای واقعی برای تکرار اگر بهبودی نداشته باشند کیفیت انرژی ارائه شده توسط شبکه های برق اصلی یا خدمات برق توسعه می شود. آنها به طور خاص توصیه می شود که دستگاه های و وسایل الکترونیکی انرژی بالایی مصرف می کنند. اینورترهای واقعی موج سینوسی نسبت به مبدل های اصلاح موج سینوسی گران تر هستند و گزینه ای قوی تر و کارآمدتر از این دو است.

از سوی دیگر، مبدل های اصلاح شده موج سینوسی بسیار ارزان هستند و قادر به اجرای تعدادی از وسایل و لوازم خانگی می باشند مانند وسایل آشپزخانه، چراغ ها و ابزار قدرت کوچک. با این حال، این نوع اینورتر ممکن است دارای ظرفیتی برای تأمین تجهیزات و لوازم مصرفی با انرژی بالا مانند کامپیوترها، اجاق های مایکروویو، تهویه مطبوع، بخاری و پرینترهای لیزری باشد.

اندازه :

اندازه اینورترها از 100 وات تا 5000 وات است. این امتیاز نشان دهنده ظرفیتی است که اینورتر می تواند به طور همزمان و به طور مداوم یک قطعه تجهیزات یا لوازم خانگی با توان بالا و یا ترکیبی از واحدهای چندگانه را قدرت دهد.

امتیازات:

اینورتر ها دارای سه امتیاز اولیه هستند و شما می توانید رتبه اینورتر را در انتخاب یک مورد مناسب برای نیازهای خاص خود قرار دهید.

SURGE RATING ) بعضی از لوازم خانگی مانند یخچال و فریزر و تلویزیون، برای افزایش کارایی نیاز به افزایش دارند. با این حال، آنها به قدرت قابل ملاحظه ای برای ادامه کار نیاز دارند. بنابراین، یک اینورتر باید توانایی حفظ امتیاز بالایی خود را برای حداقل 5 ثانیه داشته باشد.

RATING CONTINUOUS ) این مقدار مداوم قدرت را که شما می توانید از آن استفاده کنید بدون اینکه اینورتر بیش از حد گرم شود و احتمالا خاموش شود توصیف می کند.

30-MINUTE RATING ) این مفید است که در آن امتیاز مداوم ممکن است به مراتب پایین تر از سطح مورد نیاز برای قدرت یک قطعه از تجهیزات مصرف انرژی بالا باشد. رتبه بندی 30 دقیقه ای ممکن است مناسب باشد اگر دستگاه یا تجهیزات گاهی اوقات استفاده می شود.

منبع : source 

سایر مقالات این سایت :

دستگاه PDU چیست؟

ت دریافت مشاوره و خرید با شماره های زیر تماس بگیرید :

دفتر نمایندگی تهران:

تهران / خیابان گرگان / خیابان خواجه نصیر طوسی / پلاک 50

 02177943790 _ 02177943564

Share this